Головна / Новини / «Київська політехніка» розпочала плідну співпрацю з Міністерством оборони і Укроборонпромом, - Дмитро Андрієвський

«Київська політехніка» розпочала плідну співпрацю з Міністерством оборони і Укроборонпромом, - Дмитро Андрієвський


 SK 1190

В Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» 3 березня 2016 року відбулося підписання меморандуму про науково-технічне співробітництво між Міністерством оборони України, «Укроборонпром» і НТКУ «КПІ» та представлення нових проектів озброєння створених на базі інноваційно-виробничого об’єднання  «Київська політехніка», в тому числі безпілотних авіаційних комплексів.

 SK 1344

У заході взяли участь Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, Міністр оборони України Степан Полторак, голова «Укроборонпрому» Роман Романов, керівники оборонних підприємств, ректор НТКУ «КПІ» Михайло Згуровський, науковці та конструктори університету. 

«Традиції, закладені в «КПІ» великими інноваторам, такими як Сікорський, Корольов зберігаються в університеті й до сьогодні. Київська політехніка завжди була не тільки університетом, а й потужним інноваційно-виробничим центром. Сьогодні науковці і молоді інноватори «КПІ» активно долучаються до розробки новітнього озброєння і розвитку оборонно-промислового комплексу країни. Нам вдалося об’єднати зусилля науковців і потужних промислових підприємств оборонного комплексу, переважна більшість яких розташована в Солом’янському районі столиці. Це дуже важливо як для розвитку цих підприємств, так і для збереження вітчизняної наукової школи, працевлаштування молодих фахівців, формування цінного кадрового потенціалу», - зауважив народний депутат України від фракції «Блоку Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

 SK 1221

«Сьогодні «Київська політехніка» створює супутники різних класів, до речі, розроблений нами безпілотний летальний апарат «Spectator», вже використовують Збройні сили України, але це лише один з них. Зараз у розробці інституту ціла серія інших безпілотників, які, перш за все, будуть виконувати завдання оборонного призначення. Для Служби зовнішньої розвідки була створена антенна система «Грот», яка одночасно перехоплює дані з 18-ти супутників, декодує ці дані і після цього надаються дані першим особам держави. Крім того, Київська політехніка створили супутник нано-класу  «Політан-1». Він з 2014 року виведений у космос і передає дані у Центр управління польотами. Наша молодь, студенти Київської політехніки продовжують рухатися вперед і допомагають відроджувати оборонно-промисловий комплекс України», - розповів у своїй доповіді ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський.  

Він наголосив, що у технопарк НТКУ «КПІ» входить 110 високотехнологічних компаній, у тому числі з Сполучених штатів Америки та Європи.  

455W5044

 За словами ректора НТКУ «КПІ» на сьогодні об`єднання «Київська політехніка» вже виконує 30 з 50-ти замовлень від Міністерства оборони України.

«КПІ» зараз є утворенням більшим, ніж традиційний університет. Для того, щоб здійснювати інновації для країни і допомагати обороні країни було створено інноваційно-виробниче об`єднання «Київська політехніка» і тут я хочу подякувати усім нашим високим гостям. Нашою моделлю стала наступна концепція – це поєднання талантів і ідей, які народжуються в наукових та освітніх центрах з високотехнологічним бізнесом, при залученні великих приватних капіталів і діями влади. Ми вже отримали 50 замовлень від Міністерства оборони, 30 з яких вже розпочинаємо виконувати. Ми згрупували їх по таких групах – космос і авіація – 4 проекти, спецзв`язок – 5 проектів, кібербезпека та охоронні технології – 7 проектів, захист техніки і особового складу – 6 проектів, стрілецька зброя – ціла низка проектів і модернізація обладнання та імпортозаміщення – 4 проекти. Усього на ці проекти залучено 139 мільйонів 647 тисяч гривен, при чому, 87 відсотків цієї суми – це приватні кошти, 13 відсотків – державні», - розповів Михайло Згуровський. 

 SK 1277

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов анонсував розробку новітніх видів озброєння та наголосив, що боротьба за перемогу відбувається не тільки на полі бою, а і в наукових установах, конструкторських бюро, на виробництві оборонних підприємств.

«Ми ставимо завдання розробити нову, потужну зброю, яка захистить життя наших громадян. Країні потрібна нова сучасна зброя, потужна зброя, яка зупинить і знищить агресора. Саме таке завдання ми ставимо перед нашими науковцями, перед нашими конструкторами, перед нашими керівниками оборонних підприємств. Дуже важлива сьогоднішня подія, коли ми зібралися тут, у відомому не тільки в Україні, а й у сьому світі Київській політехніці - університеті, який є не тільки університетом, а став потужним дослідницьким центром. Вперше в Україні тут побудований науковий технопарк. Ми одразу і на Раді національної безпеки, і у Міністерстві оборони підтримали створення інноваційно-виробничого об'єднання «Київська політехніка», мета якого значно прискорити розробку, планування і найголовніше – виробництво нових видів зброї, військової техніки тощо», - наголосив Олександр Турчинов.  

 SK 1443

Голова Міністерства оборони України Степан Полторак нагадав, що у Державному бюджеті на 2016 рік передбачено понад 600 мільйонів гривень на науково-дослідні роботи та наголосив, що у цьому році Міноборони почне готувати операторів безпілотників.

«Вперше бюджетом передбачено понад 600 мільйонів гривен на науково-дослідні роботи, які виконуються в інтересах Міністерства оборони. Ця цифра, якщо порівняти з минулим роком, більше в 4,5 рази. Це дасть нам можливість завершити розроблення та поставити на серійну поставку багато озброєння і техніки, яка сьогодні дуже і дуже необхідно Збройним силам України. Також, вже в цьому році ми почнемо готувати екіпажі і пілотів для безпілотних літальних апаратів», - заявив Степан Полторак.

Нагадаємо, 23 грудня 2015 року в НТКУ «КПІ» відбулося засідання Ради директорів промислових та науково-дослідних підприємств Солом’янського району. У підсумку зустрічі було підписано угоду «Про співробітництво між НТУУ «Київський політехнічний інститут», Солом'янською РДА та Радою директорів промислових та науково-дослідних підприємств Солом'янського району міста Києва».

 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online