Головна / Новини / Дмитро Андрієвський направив пропозиції та поправки до урядового Законопроекту «Про освіту»

Дмитро Андрієвський направив пропозиції та поправки до урядового Законопроекту «Про освіту»


 

 SK 0458

18 лютого під час засідання парламенту депутати не підтримали урядовий  Закон «Про освіту» і направив його на доопрацювання у профільний Комітет.

«Після обговорення положень нового закону з освітянами Солом’янського району й експертами галузі, разом з ініціативною робочою групою ми сформували низку пропозицій та поправок до Законопроекту «Про освіту» і направили їх до Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти», - зазначив народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

«Серед  питань, які викликали найбільшу стурбованість освітян і громади було те, що урядовий законопроект ставить під питання державне фінансування позашкільної освіти. Це загрожує перекладанням фінансування позашкільної освіти на плечі батьків», - поясним народний депутат.  

phoca thumb l  sk 9572

«На сьогодні, безоплатно гуртки творчості та спортивні секції відвідують діти-сироти, інваліди, діти з особливими освітніми потребами, діти-переселенці та діти з малозабезпечених сімей. Україна славиться багатьма своїми громадянами, які стали відомими на весь світ спортсменами, митцями, науковцями та винахідниками. Багато з них починали свій шлях у закладах позашкільної освіти. Самоцінність позашкільної освіти доведена самим життям. Забезпечення дітей належним рівнем  освіти є обов’язком держави і цей обов’язок має бути виконаний перед дітьми», - наголосив Дмитро Андрієвський.

«Ми внесли 13 пропозицій та поправок до Закону «Про освіту» з метою його удосконалення та усунення недоліків, які можуть погіршити стан позашкільної освіти. Запропоновані нами поправки стосуються збереження позашкільної освіти у структурі освіти України поряд із дошкільною, загальною середньою освітою, професійною, вищою та освітою для дорослих. Основним завданням зараз є збереження позашкільної освіти у структурі саме формальної освіти, яка є основоположною», - зазначив депутат.

Крім того передані у профільний Комітет пропозиції до Законопроекту передбачають запровадження норм, що сприятимуть недопущенню невмотивованого закриття, приватизації, ліквідації або перепрофілізації закладу освіти, а також відчуження частини земель, на якій він знаходиться без погодження з колегіальним органом громадського самоврядування.

455W8099

«Така норма Закону є необхідною, адже існували випадки, коли відведені під заклад позашкільної освіти землі або будинки, були приватизовані шахраями за змовою з попередньою владою. Як наслідок, гуртки були змушені виселятися із приміщення, не маючи альтернативи для продовження своєї діяльності. Внесені нами поправки законодавчо закріплюють забезпечення соціальними та юридичними  гарантіями педагогічних працівників, які раніше викладали в закладі у разі ліквідування, або закриття закладу за погодженням із органом громадського самоврядування», - пояснив Дмитро Андрієвський.

Крім того, поправки і пропозиції передбачають норму щодо виконання вимог стандартів у сфері дошкільної освіти та освітньої програми середньої, позашкільної освіти стосовно осіб з особливим освітніми потребами, що забезпечується з урахуванням їхніх потреб, здібностей, індивідуальних психічних, інтелектуальних, фізичних можливостей та в тій формі, яка для кожної особи є найбільш адекватною та оптимальною.

Відповідно до процедури, внесені народним депутатом поправки будуть розглянуті профільним Комітетом.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online