Головна / Новини / Дмитро Андрієвський взяв участь у засіданні Міжвідомчої координаційної комісії з питань регіонального розвитку

Дмитро Андрієвський взяв участь у засіданні Міжвідомчої координаційної комісії з питань регіонального розвитку


455W4103

Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський взяв участь у першому засіданні Міжвідомчої координаційної комісії з питань регіонального розвитку під головуванням Віце-прем'єр-міністра України – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка.

455W4166

«Ми заслухали доповіді та підвели підсумки основних результатів досягнутих за 2015 рік у напрямку реалізації державної регіональної політики. І нажаль, не можна стверджувати, що всі заплановані заходи були виконані у повному обсязі. Нам дійсно потрібно докладати максимум зусиль, аби економічний рейтинг України підвищувався, збільшувався внутрішній валовий продукт, створювалися нові робочі місця та покращувалися умови ведення бізнесу. Однак, у 2015 році ми намагалися комплексно і системно формувати правові рамки, які створили нову систему управління. Нам вдалося досягти деякого прогресу у реформі регіональної політики. Одною з ключових цілей Державної стратегії регіонального розвитку є децентралізація влади, реформування місцевих органів самоврядування та адміністративно-територіального устрою. І саме завдяки злагодженим діям ми маємо суттєвий прогрес у цьому напрямку», - зауважив народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

455W4196

«Також, до позитивних законодавчих змін 2015 року можна врахувати два важливих Законопроекти – Закон про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, що дає власникам квартир нормативно-правову базу для самостійного управління своїм будинком і Законопроект, який реформує систему державного архітектурно-будівельного контролю і удосконалює містобудівне законодавство. Крім того, сьогодні депутати працюють над створенням законодавства щодо будівельної галузі, яке буде врегульовувати ці питання та сприяти спрощенню умов ведення бізнесу в будівництві», - додав Дмитро Андрієвський.

В рамках засідання відбулося обговорення Генеральної схеми планування території України та презентації геопорталу «Адміністративно-територіальний устрій України» з базою даних про сучасний стан та перспективний план адміністративно-територіального устрою нашої держави. За словами учасників засідання, це перша в історії країни онлайн-платформа, де буде зібрано максимальна кількість інформації, доступ до якої матимуть усі бажаючі.

455W4103

Голова Міжвідомчої координаційної комісії, Віце-прем'єр-міністр України – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко озвучив основні завдання з формування та реалізації державної регіональної політики на 2016 рік.

«Успіх реформ не можливий без доступу до фінансових ресурсів. Тому наше завдання – створення умов та механізмів для передбачуваного, доступного, стабільного та справедливого фінансування регіонального розвитку. Сьогодні 21 регіон підтримав ініціативу Мінрегіону та просять невідкладно внести зміни до 57 статті Бюджетного кодексу щодо удосконалення механізму фінансування регіонального розвитку за кошти Державного фонду регіонального розвитку. Це питання включено до Плану дій Уряду на 2016 рік. Крім цього, у регіонах необхідно розвивати інші інструменти та механізми фінансування, зокрема державно-приватницького партнерства, створення бізнес інкубаторів, стартапів, інноваційних кластерів тощо. Серед нових можливостей, що відкриваються у цьому році варто виділити нові проекти донорської допомоги в сфері підтримки регіонального розвитку та децентралізації, які передбачається розпочати у 2016 році спільно з Європейською комісією, Агентством США з міжнародного розвитку та Урядом Польщі», - розповів Міністр.  

455W4128

У засіданні також взяли участь представники Міністерства економічного розвитку, Міністерства регіональної політики, Міністерства інфраструктури, а також заступники губернаторів усіх областей України.

За підсумками засідання Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства було доручено у місячний термін доопрацювати план розвитку регіонів у 2016 році з урахуванням пропозицій та зауважень, висловлених під час засідання, та подати в установленому порядку на розгляд Кабінетові Міністрів України.

Довідка: 16 вересня 2015 року Кабінет міністрів України затвердив постанову щодо утворення Міжвідомчої координаційної комісії з питань регіонального розвитку, як тимчасовий консультативно-дорадчий орган. Проект постанови був розроблений Мінрегіоном відповідно до вимог закону України «Про засади державної регіональної політики».

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online