Головна / Новини / Дмитро Андрієвський направив запит до Кабміну щодо забезпечення державної допомоги для здобуття освіти учасниками бойових дій та їхніми дітьми

Дмитро Андрієвський направив запит до Кабміну щодо забезпечення державної допомоги для здобуття освіти учасниками бойових дій та їхніми дітьми


 

455W2179

Народний депутат України Дмитро Андрієвський направив депутатський запит до Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка з приводу виконання ухваленого 14 квітня 2015 року Верховною Радою Закону № 425-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей, дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для здобуття професійно-технічної та вищої освіти».

«До мене у громадську приймальню неодноразово зверталися члени профспілкових організацій студентів, абітурієнти, студенти вищих навчальних закладів та їхні родичі з приводу реалізації права на державну цільову підтримку учасників бойових дій та їхніх дітей для здобуття освіти. До речі, це передбачено пунктом 17 статті 44, ухваленим ще у 2014 році, Законом «Про вищу освіту». І вже 14 квітня 2015 року парламент ухвалив Законопроект про забезпечення державної допомоги для здобуття освіти учасниками бойових дій та їхніми дітьми», -  пояснив народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

скан звернення освіта воїнам АТО Страница 1скан звернення освіта воїнам АТО Страница 2

«У прикінцевих положеннях ухваленого Закону визначено, що Уряд  протягом одного місяця з дня опублікування, має привести свої нормативно-правові акти у відповідність з Законопроектом, забезпечити приведення Міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність. А також,  розробити та затвердити державну цільову програму підтримки для визнаних пунктом 17 статті 44 Закону України «Про виду освіту» категорій осіб для здобуття професійно-технічної та вищої освіти, затвердити порядок та умови її надання та подати на розгляд Верховної Ради проект Закону про внесення змін до Закону «Про Державний бюджет України на 2015 рік» щодо фінансування державної цільової програми підтримки. Законом також передбачено, що порядок та умови надання державної цільової підтримки для здобуття вищої освіти зазначеним категоріям громадян встановлюється Кабінетом міністрів України», - наголосив Дмитро Андрієвський.

 За словами парламентаря, згідно з Законом, державна цільова підтримка для здобуття вищої освіти надається у вигляді повної або часткової оплати за бюджетні кошти, соціальні стипендії, безоплатні підручники та проживання у гуртожитку та інших заходів за рахунок державного або місцевого бюджетів. 

скан звернення освіта воїнам АТО Страница 3

Також, народний депутат додав, що 15 вересня 2015 року вже направляв депутатське звернення до прем`єр-міністра Арсенія Яценюка з приводу невиконання Кабінетом міністрів України пункту 2 Прикінцевих положень Закону України № 425-VIII від 14.05.2015 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей, дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для здобуття професійно-технічної та вищої освіти.

«Тоді, за дорученням Уряду мені надали відповідь з Міністерства освіти і науки. У відповіді йшлося, що відповідно до доручення Кабміну, головним виконавцем розроблення проекту державної цільової програми підтримки вищезазначених осіб є Міністерство соціальної політики. Однак, за інформацією Міністерства освіти, з метою виконання даного доручення, жодних пропозицій від центральних органів виконавчої влади не надходило. Іншими відповідальними за розробку державної цільової підтримки є Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство фінансів та Міністерство юстиції. Але, навіть перелічені у відповіді здійснювальні заходи не забезпечують повного виконання пункту 17 статті 44 Закону України «Про вищу освіту». Крім того, порядок та умови надання державної цільової підтримки для здобуття вищої освіти зазначеним категоріям громадян також залишаються невизначеними», - зауважив Дмитро Андрієвський. 

Таким чином, вже у другому запиті народний депутат просить Уряд надати інформацію щодо стану розробки Кабінетом міністрів порядку та умови надання державної цільової підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти особам, які зазначені у пункті 17 статті 44 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 №1556-VII.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online