Головна / Новини / За підтримки Дмитра Андрієвського розпочалася реконструкція храму Димитрія Солунського у Жулянах

За підтримки Дмитра Андрієвського розпочалася реконструкція храму Димитрія Солунського у Жулянах


 

455W3901

За ініціативи  голови ОСН «Жуляни» Сергія Ісаєва та за підтримки народного депутата України Дмитра Андрієвського розпочалася масштабна реконструкція одного з найстаріших дерев`яних храмів Києва у Жулянах – храму Димитрія Солунського. До реконструкції долучилися місцеві підприємці і благодійники. Завершити її планують цього року до храмового свята.

«Віра і церква завжди слугували утвердженню духовності й патріотизму українського народу. Храми надають суттєву допомогу державі у соціальній сфері. Сьогодні у Жулянах залишилася одна визначна пам'ятка – це стародавня дерев'яна українська православна церква великомученика Димитрія Солунського. Я вдячний духовенству храму й зокрема його настоятелю, Єпископу Васильківському Миколаю за постійну духовну підтримку всіх прихожан. Зі свого боку можу запевнити, що й надалі буду підтримувати храм», - зазначив народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

455W1219Також Дмитро Андрієвський подарував храму Димитрія Солунського факсимільне видання визначної рукописної пам'ятки староукраїнської мови та мистецтва XVI століття  - Пересопницьке Євангеліє.

Єпископ Васильківський Миколай подякував Дмитру Андрієвському за всебічну підтримку та цінний подарунок.

«Пересопницьке Євангеліє не має собі рівних серед тогочасних пам'яток за красою, витонченістю, довершеністю. Ми поставимо це Євангеліє у храмі на почесне місце, і кожен прихожанин зможе доторкнутися до нього. Дмитро Андрієвський вже давно є нашим прихожанином. Він завжди допомагав храму, також, разом з нами завжди організовує благодійні заходи до великих християнських свят. Ми вдячні йому за щиру підтримку й допомогу», - наголосив Єпископ Васильківський Миколай.  

455W1131

Довідка: Пересопницьке Євангеліє – перший із відомих перекладів канонічних текстів староукраїнською мовою. Роботу над визначною рукописною пам'яткою розпочали 15 серпня 1556 року у Свято-Троїцькому монастирі, завершили – 29 серпня 1561 року у Пересопницькому монастирі.

Починаючи з 1991 року, стало традицією під час присяги Президента на вірність народові України поряд з Конституцією України та Актом проголошення незалежності України класти Пересопницьке Євангеліє як найдорожчу духовну святиню. 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online