Головна / Новини / Дмитро Андрієвський взяв участь у засіданні Ради директорів Конфедерації будівельників України у Мінрегіонбуді

Дмитро Андрієвський взяв участь у засіданні Ради директорів Конфедерації будівельників України у Мінрегіонбуді


455W3710

Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський взяв участь у засіданні Ради директорів Конфедерації будівельників України у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

455W3672

«Завдяки активній співпраці Конфедерації будівельників та Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства вдалося досягти значних успіхів в дерегуляції будівництва. Протягом останніх 9 років парламентом прийнято 10 Законів щодо дерегуляції в будівництві, три з них – у 2015 році. Завдяки ухваленим Законопроектам кількість дозвільних та погоджувальних процедур у будівництві скоротилася з 32-х до 9-ти, значно скорочено витрати часу на їхнє проходження – з 416-ти до 60-ти днів. Такі недоліки як затратність погоджувальних процедур у будівництві досі існують, однак у подальшому будуть усунені в рамках заходів, спрямованих на проведення реформ, які вже розпочалися у даній сфері», - розповів у вітальному слові народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

455W3749

На засіданні Ради директорів Конфедерації будівельників України народний депутат зазначив, що при порівнянні основних індикаторів ведення бізнесу в будівництві по більшості з них Україна має кращі показники ніж деякі країни Європейського Союзу.

«Україна за кількістю процедур, необхідних для початку будівництва, після їх скорочення, займає більш вигідні позиції в порівнянні як з країнами Європейського Союзу, так і країнами Центральної Азії. Також, протягом останнього часу відбулося значне скорочення часу, що витрачають інвестори на отримання дозволів на будівництво. В Україні на такі процедури необхідно витратити 67 днів, в країнах Європейського Союзу, Сполучених Штатах Америки, Канаді, Австралії –- 176 днів, в інших країнах Європи та Центральної Азії – 152 дні», - пояснив Дмитро Андрієвський.

455W3820

Однак, Перший заступник Голови профільного Комітету Верховної Ради наголосив, що питання вдосконалення законодавства у сфері будівництва і надалі залишаються актуальними.

«На минулому тижні у Комітеті були проведені слухання щодо подальшої дерегуляції в сфері будівництва, де були обговорені першочергові кроки, які необхідно зробити для розвитку галузі. Основною проблемою у будівельній галузі в нашій державі є не стільки складність процедур у будівництві, а вартість цих процедур. Сьогодні депутати працюють над створенням Законодавства, яке врегулює питання вартості процедур у будівництві та сприяє спрощенню умов ведення бізнесу у будівельній галузі», - наголосив Дмитро Андрієвський.

455W3673

На Раді директорів також обговорили питання щодо модернізації діючих державних житлових програм, концепцію створення нормативно-правового механізму завершення спорудження об’єктів нерухомості,  будівництво яких не завершується тривалий період, успіхи реалізації в окремих регіонах України державної програми «Доступне житло» 70/30.

«У нашому Комітеті створена та активно працює робоча група з розробки законопроекту «Про доступне житло». Активну участь в роботі беруть й представники Конфедерації будівельників України. Сподіваюсь, що обговорення питань щодо модернізації державних житлових програм та досвіду реалізації Державної програми «Доступне житло 70/30» дозволить сформувати конкретні пропозиції до зазначеного Законопроекту», - додав Дмитро Андрієвський.

Також народний депутат наголосив на необхідності розробки Містобудівного кодексу.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online