Головна / Новини / У підсумку роботи парламенту: ухвалення євроінтеграційних «безвізових» законопроектів, призначення пенсій по iнвалiдностi учасникам Революції Гідності

У підсумку роботи парламенту: ухвалення євроінтеграційних «безвізових» законопроектів, призначення пенсій по iнвалiдностi учасникам Революції Гідності


 

455W2472

На початку пленарного тижня, 16 лютого парламент визнав діяльність Кабінету міністрів у 2015 році незадовільною.

«Велика кількість урядових Законопроектів були підготовлені на вкрай низькому професійному рівні. З цього приводу народні депутати неодноразово письмово зверталися до Прем’єр-міністра, але істотних змін якості законотворчої роботи уряду, на жаль, не відбулося. Очевидною є відсутність ефективної співпраці Кабінету міністрів з деякими профільними Комітетами. Наслідок - відсутність реформ, або неефективне їх впровадження у найважливіших галузях. Не відбулося й збільшення прозорості у державному секторі, подолання бюрократичних та інших бар’єрів для бізнесу. Крім того, в уряді відсутній системний підхід до реформування податкової та митної політики в Україні. Це далеко не всі зауваження до роботи уряду», - наголосив народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

Проте, парламентар додав, що водночас не голосував за розпуск Кабінету міністрів, адже не можна відправляти Уряд у відставку, коли країна знаходиться в ситуації хиткої економічної рівноваги, яку важко втримувати, й не розуміючи, хто завтра займе посаду Прем’єр-міністра, і як формуватиметься новий склад Кабміну. 

455W1907

Також, за словами Дмитра Андрієвського, через незадовільну роботу окремих міністрів, не можна допустити дестабілізації та блокування вже розпочатих важливих реформ в країні.

«Як депутат-мажоритарник, я керуюсь перш за все інтересами моїх виборців. І впевнений, що розпуском Уряду ми паралізуємо проведення вже розпочатих важливих реформ – це й виплати субсидій населенню, питання реформування галузі житлово-комунального господарства, поступове вирішення проблеми енергетичної безпеки нашої країни, бюджетної децентралізації та багато інших. Безумовно, окремі міністри не справилися зі своїми завданнями, однак інші змогли внести ряд позитивних змін. Відправивши зараз Уряд у відставку, ми ризикуємо, що країна знов опиниться у глибокій економічній і політичній кризі, що безумовно негативно віддзеркалиться на кожному українцю, а також, буде негативно сприйматися нашими західними партнерами. Я неодноразово наголошував, що необхідно провести ротацію в Уряді та змінити деяких міністрів, які за рік не спромоглися провести жодної реформи у своєму напрямку. Переконаний, в наступні три тижні ми зможемо знайти правильні рішення і сформувати ефективний Уряд», - пояснив народний депутат.  

455W2798

Парламентарі відправили урядовий Закон «Про освіту» на доопрацювання у профільний Комітет, адже він ставить під питання державне фінансування позашкільної освіти.

«Урядовий Закон має багато неузгодженостей та викликає безліч запитань у освітян та громадськості. До мене неодноразово зверталися батьки учнів та педагогічні працівники позашкільних навчальних закладів Солом’янського району. Вони стурбовані виключенням позашкільної освіти із структури формальної освіти в Україні поряд з дошкільною, середньою, професійною та вищою освітою. Тому я рекомендував депутатам нашої фракції не підтримувати даний законопроект і відправити його на доопрацювання у профільний Комітет і повторне перше читання. Тепер депутати можуть відкоригувати Закон, і ми будемо наполягати на внесенні необхідних поправок, щоб врахувати, в тому числі, й ті зауваження, на яких наголошують освітяни Солом’янського району», - зауважив Дмитро Андрієвський. 

455W1253

На сесійному тижні парламент вніс зміни до статті 32 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пенсій особам, які стали інвалідами під час масових акцій громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року.

«Під час Революції Гідності більше тисячі цивільних протестувальників зазнали тілесних ушкоджень, з них понад 150 осіб стали інвалідами. Згідно із Законом про державне пенсійне страхування, пенсія по інвалідності призначається за наявності страхового стажу. Водночас, значна частина осіб, які стали інвалідами, досить молодого віку i не мають необхідного стажу, передбаченого Законом. Як наслідок, майже третина з тих, хто вже отримав статус інваліда війни, не отримують відповідну підвищену пенсію, а й далі отримують державну соціальну допомогу, яка не перевищує мінімальну пенсію. Ухвалення зазначеного Закону дозволить врегулювати питання призначення пенсій та забезпечити державну соціальну підтримку нашім громадянам, які стали інвалідами внаслідок поранення, одержаних під час участі у Революції Гідності», - пояснив Дмитро Андрієвський.

Також, внесені зміни до додатків № 3 та № 7 Закону «Про Державний бюджет України на 2016 рік», які сприятимуть забезпеченню соціально незахищеним верствам населення їх права на пільговий проїзд. 

455W1650

18 лютого парламентарі ухвалили останні Законопроекти, спрямовані на виконання Плану дій з лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

«Президент України Петро Порошенко вніс у парламент Законопроекти антикорупційного змісту в тій редакції, якої вимагає Європейський Союз. Закон про вдосконалення процедури спецконфіскації та удосконалення засад діяльності Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами спрямовані на повернення до Державного бюджету України награбованого чиновниками минулої влади. Знайдені та повернуті активи будуть направлені на соціальні потреби українського народу та зміцнення обороноздатності нашої країни. Також, ухвалені Закони відкривають шлях до заочного судочинства над організаторами жахливих нелюдських злочинів проти учасників масових акцій громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року», - пояснив Дмитро Андрієвський.

455W2315

Народні депутати ухвалили постанови про Звернення Верховної Ради України до парламентів іноземних держав, парламентських асамблей міжнародних організацій щодо засудження триваючої агресії Російської Федерації проти України та у зв'язку із загрозами життю заручників, що утримуються російськими бойовиками на території окремих районів Донецької та Луганської областей.

Парламент прийняв Закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів».

Внесення зміни до статті 15 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» щодо призову громадян України на строкову військову службу» закріпило на законодавчому рівні можливість оперативно приймати рішення щодо комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань особовим складом у разі суттєвих змін у воєнно-політичній обстановці держави.

Також, були ухвалені  в цілому Законопроекти:

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу)».

«Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо формування штатного розпису вищих навчальних закладів».

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об'єктами державної власності».  

«Про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі).

За основу був прийнятий проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності технологічних парків».

 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online