Головна / Новини / Профільний Комітет визнав роботу Мінрегіонбуду у 2015 році задовільною і достатньо ефективною, щоб продовжувати розпочаті реформи, - Дмитро Андрієвський

Профільний Комітет визнав роботу Мінрегіонбуду у 2015 році задовільною і достатньо ефективною, щоб продовжувати розпочаті реформи, - Дмитро Андрієвський


455W2039

17 лютого 2016 року під головуванням Дмитра Андрієвського відбулося засідання Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства за участю Віце-прем’єр міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка, який виступив з доповіддю про результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2015 році та щодо планів на 2016 рік. На засіданні була представлена концепція Фонду енергоефективності та перетворення субсидії в інвестиції, в якій оцінені питання перспективи скорочення споживання енергоресурсів та стимулювання енергоефективності. У Комітеті також відбулися слухання на тему "Дерегуляції ведення бізнесу в будівництві".

455W2016

На засіданні Комітету були присутні народні депутати України, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, Державної регуляторної служби, органів місцевого самоврядування, професійних об’єднань будівельників та архітекторів, громадських організацій, будівельних організацій і проектних інститутів, консультант Групи Світового Банку.

455W2065

«За результатами звіту, представленого Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка, депутатами було прийнято рішення про визнання роботи профільного Міністерства задовільною та достатньо ефективною для того, щоб продовжити проведення реформ, започаткованих Міністерством. До позитивних законодавчих змін, члени Комітету також враховували два важливих законопроекти, розроблених Мінрегіоном: це закон про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку, що дає власникам квартир нормативно-правову базу для самостійного спільного й ефективного управління своїм будинком і законопроект, який реформує систему державного архітектурно-будівельного контролю і передає відповідні функції і повноваження з загальнодержавного рівня на місцевий, а також удосконалює містобудівне законодавство», - зазначив Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський.

455W2187

У свою чергу очільник Міністерства подякував членам Комітету за плідну співпрацю у минулому році та висловив свої сподівання на подальшу підтримку з боку парламенту.

Після звіту профільного Міністра на засіданні відбулися Комітетські слухання на тему «Дерегуляції ведення бізнесу в будівництві».

Розглянувши стан реформування дозвільно-погоджувальних процедур у галузях містобудування, архітектури та будівництва, учасники комітетських слухань констатували, що законодавче реформування дозвільно-погоджувальних процедур у галузях містобудування, архітектури та будівництва розпочато з 2007 року – триває донині. В результаті прийняття змін до законодавства знято чисельні адміністративні бар'єри у будівельній сфері та змінено підходи до всіх етапів здійснення містобудівної, архітектурної та будівельної діяльностей. 

455W2205

«Кількість дозвільних та погоджувальних процедур у будівництві скоротилася з 32-х до 9-ти, значно скорочено витрати часу з їх проходження з 416-ти до 60-ти днів. Такі недоліки як затратність погоджувальних процедур у будівництві досі існують, однак у подальшому будуть усунені в рамках заходів, спрямованих на проведення реформ, які вже розпочалися у даній сфері. Також, відповідно до Звіту про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2015 році, Урядом розроблено оновлену Концепцію дерегуляції, яка акцентує увагу на побудові ефективного регуляторного поля, на більш відповідальному ставленні органів влади до створення нових регуляцій та на скасуванні неефективних правил та норм», - роз`яснив головуючий на засіданні Дмитро Андрієвський.

Народний депутат наголосив, що сьогодні парламентарі працюють над створенням відповідного регулюючого Законодавства, яке буде врегульовувати питання вартості процедур у будівництві та сприяти спрощенню умов ведення бізнесу у будівельній галузі.

455W2250

«Нам дійсно потрібно докладати максимум зусиль аби рейтинг України підвищувався, збільшувався внутрішній валовий продукт, створювалися нові робочі місця та покращувалися умови ведення бізнесу. Основною проблемою у будівельній галузі в нашій державі є не стільки складність процедур у будівництві, а вартість цих процедур. Сьогодні депутати працюють над створенням відповідного законодавства, яке буде врегульовувати ці питання та сприяти спрощенню умов ведення бізнесу в будівництві», - наголосив Дмитро Андрієвський.

Довідка: за рейтингом сприятливості ведення бізнесу Doing Business, який проводиться Світовим банком спільно з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) у 2016 році економіка України оцінена у 83 місце з 189 країн світу.

Для покращення позицій України у рейтингу «Ведення бізнесу» (Doing Business) затверджено План дій щодо імплементації кращих практик якісного та ефективного регулювання.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online