Головна / Новини / Нам необхідно продовжувати розпочаті реформи у ЖКГ й негайно врегулювати гострі проблеми у цій сфері, - Дмитро Андрієвський

Нам необхідно продовжувати розпочаті реформи у ЖКГ й негайно врегулювати гострі проблеми у цій сфері, - Дмитро Андрієвський


 

minregion 2

8 лютого у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства відбулася робоча зустріч з народними депутатами  профільного комітету Верховної Ради.

З віце-прем`єр-міністром України, міністром регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства Геннадієм Зубком депутати обговорили результати роботи у 2015 році та продовження реформ децентралізації та енергоефективності у 2016 році.

«У 2015 році наш профільний Комітет рекомендував до ухвалення і парламент прийняв, два важливих законопроекти, розроблених Мінрегіоном: це закон про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку, що дає власникам квартир нормативно-правову базу для самостійного спільного й ефективного управління своїм будинком і законопроект, який реформує систему державного архітектурно-будівельного контролю і передає відповідні функції і повноваження з загальнодержавного рівня на місцевий, а також удосконалює містобудівне законодавство», - зазначив Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський.

minregion 1

Депутат зауважив, що сьогодні необхідно оперативно врегулювати критичну ситуацію що склалася з розрахунками підприємств за комунальні послуги, щоб забезпечити стале функціонування суб’єктів господарювання в сфері теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення й ухвалити Законопроект №2706, що передбачає мораторій на нарахування та стягнення штрафів з суб`єктів господарювання, які надають населенню послуги з централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення.

«Вказана заборгованість виникла у підприємствах внаслідок об’єктивних причин, що не дозволяли їм своєчасно і в повному обсязі виконувати свої договірні зобов’язання. Вже сьогодні, на превеликий жаль, ми маємо багато прикладів, коли блокуються рахунки підприємств, що надають послуги водовідведення, водопостачання, підприємствам теплокомуненерго. Я хочу навести цифри, які просто вражають – на кожний мільярд невідшкодованих тарифів теплокомуненерго припадає один мільярд штрафних санкцій. Тобто ми розуміємо наскільки у складній ситуації опинилися підприємства, які надають відповідну послугу мільйонам громадян України. Наш Комітет вже підготував Законопроект до другого читання, були враховані пропозиції і народних депутатів, і міжнародних фінансових організацій. Впевнений, що такий крок дасть можливість стабільно працювати підприємствам теплокомуненерго та водопостачання, яким же масово блокують рахунки», - наголосив Дмитро Андрієвський.

Також, парламентар наголосив на необхідності прийняття важливого прогресивного Законопроекту «Про житлово-комунальні послуги», що вдосконалює законодавче регулювання відносин у сфері житлово-комунальних послуг та надає громадянам більше прав і можливостей здійснювати ефективне управління своїм житлом.

Дмитро Андрієвський додав, що профільний Комітет і народні депутати завжди відкриті до фахового обговорення та співпраці з представниками Міністерства в опрацюванні питань, які сьогодні виникають у сфері житлово-комунального господарства.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online