Головна / Новини / Дмитро Андрієвський відзначив творчий колектив українського фільму “Полон”

Дмитро Андрієвський відзначив творчий колектив українського фільму “Полон”


 

poster 45550

6 лютого, в Солом’янському районі столиці, в кінотеатрі «Супутник» відбулася презентація та перегляд українського фільму «Полон». У презентації взяли участь продюсер і актори фільму.

“Прем’єра фільму “Полон” це справжня подія в українському кіно. По-перше – це вітчизняне кіно, на яке так довго чекає український глядач. По-друге – тема, якої торкаються у фільмі автори, надзвичайно актуальна. Важливо, що сьогодні питання відродження і розвитку українського кіно усвідомлюється на рівні держави. Тиждень тому Верховна Рада ухвалила закон про державну підтримку українського кінематографу”, - зазначив народний депутат України від фракції "Блок Петра Порошенка" Дмитро Андрієвський.

455W0296

На знак подяки за високий професіоналізм та вагомий внесок у розвиток українського кіно Дмитро Андрієвський відзначив грамотами творчий колектив фільму: продюсера Антона Сладкевича, режисера Анатолія Матешка, акторів Ларису Руснак, Володимира Горянського, Остапа Ступку.

“Особисто для мене підтримка вітчизняної культури, мистецтва, освіти завжди була і залишається одним із пріоритетів. Зокрема наша співпраця з Київським національним університетом театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого триває вже 12 років. Студенти університету мають можливість відвідувати міжнародні творчі фестивалі і конкурси, щороку отримують гранти, у тому числі й студенти кінофакультету.  8 років тому спільно з університетом ми вперше в Україні започаткували Міжнародний фестиваль театральних шкіл “Натхнення”. Сьогодні надзвичайно важливо створити сприятливі умови для розвитку українського кіно, щоб воно потрапило і на телебачення, і в кінопрокат”, - додав Дмитро Андрієвський. 

poster 56ae5b63bb678

У своїх інтерв’ю режисер фільму Анатолій Матешко так характеризує кінострічку: "Це фільм про сучасні реалії, про один день із життя в полоні. Фільм емоційний. Ми хотіли зробити в ньому узагальнення теми полону і взагалі теми війни, коли війна відбирає у людини право не тільки жити, а й померти, тому що в полоні людина зовсім не належить собі".

"В останній рік, який ми переживаємо, здається, не всі до кінця усвідомлюють, що відбувається з країною і з тим, як змінюються люди. Ті, які були вчора ще позитивні і чогось добивалися, раптом змінюються в інший бік. А в інших людях всі ці події проявляють приховані можливості", - каже режисер.

455W0199

Продюсер фільму Антон Сладкевич підкреслив, що сюжет фільму заснований на реальних подіях сьогоднішнього дня. “Фільм покликаний змусити людину зазирнути всередину себе, переглянути ставлення до багатьох речей, зняти “рожеві окуляри” і побачити те, що вона не хоче сприймати і усвідомлювати”, - додав продюсер.

У своєму зверненні до глядачів Остап Ступка підкреслив, що фільм “Полон” – це намагання достукатися до сердець байдужих людей і нагадати про війну на Сході країни, яку не можна забувати, і вона якнайшвидше повинна закінчитися. 

455W0221

“Дякувати Богові ніхто з нас не був у полоні. Але фільм це намагання подивитися на ту проблему, яка існує в країні з мистецької точки зору. Це кіно – художній твір, який ставить запитання, а вже кожен глядач знаходить на них для себе відповіді, щось відкриває. Хотілося достукатися до сердець, щоб люди не забували, що в країні йде війна, щоб не пропускали повз вуха новини зі Сходу країни. Ми всі сподіваємося, що вона скоро закінчиться, бо ми всі цього хочемо. Фільм заснований на подіях, які відбуваються прямо зараз, але це мистецька точка зору, щоб достукатися до сердець байдужих людей”, - зазначив Остап Ступка.

Лариса Руснак під час презентації відзначила присутність в залі військовослужбовців, подякувала їм і  наголосила, що для акторів це велика відповідальність, показувати фільм саме їм. 

455W0250

“Ми робимо все, що можемо. Ми робили це з відкритим серцем і щиро. Наскільки нам це вдалося, вам судити. Але ми зробили крок. Важливо, щоб кожен у своєму напрямку робив крок, і робив все, що може. Як актори, ми дуже хочемо, щоб цей фільм потрапив у серця”, - зазначила актриса. 

Довідково: світова прем’єра українського фільму «Полон» («Captum») відбулася на 68-му Каннському кінофестивалі. «Полон» представив Україну в Німеччині на Film Festival Cottbus і відкрив міжнародну конкурсну програму повнометражних фільмів на Міжнародному кінофестивалі в Індії. Фестивальна прем’єра стрічки відбулася на 6-му Одеському міжнародному кінофестивалі. З 4 лютого 2016 року фільм у прокаті в кінотеатрах України.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online