Головна / Новини / У підсумку роботи парламенту: Закон про житлово-комунальні послуги, посилення соціального захисту ветеранів АТО та сімей загиблих захисників України, ратифікація міжнародних фінансових угод

У підсумку роботи парламенту: Закон про житлово-комунальні послуги, посилення соціального захисту ветеранів АТО та сімей загиблих захисників України, ратифікація міжнародних фінансових угод


 

455W8074

«Запропонований нашим Комітетом й прийнятий у першому читанні Законопроект «Про житлово-комунальні послуги» встановлює новий фундаментальний підхід до проблем, що накопичилися десятиліттями у житлово-комунальній сфері. В Законі вперше в історії України у розділи «Соціальні гарантії» споживач є соціально захищеним. У Законі ми врахували і якість надання послуг. Вперше вводиться цілий блок перевірки якості комунальних послуг – надається можливість зробити проби якості води, газопостачання, теплопостачання тощо. Вперше пропонується аби споживач особисто міг скласти акт-претензію на невідповідність наданої послуги, не очікуючи, коли управителі будинку знайдуть для цього час. Також, вводиться абсолютно нове для України поняття автономного теплопостачання, що унеможливить перекладання тарифу централізованого теплопостачання на споживачів. Це надзвичайно важливий Законопроект, який потребує якнайшвидшої імплементації», - наголосив Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський. 

455W9577

З метою сприяння залученню коштів у регіони України для модернізації житлово-комунального господарства парламент ратифікував фінансову угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком.

«Фінансовою угодою передбачено залучення кредиту Європейського інвестиційного банку у розмірі 400 мільйонів євро для реалізації «Програми розвитку муніципальної інфраструктури України». Кошти підуть на фінансування державних інфраструктурних проектів у середніх і великих містах України. Це допоможе модернізації житлово-комунального господарства, а також надасть потужний розвиток малому та середньому бізнесу», - зазначив Дмитро Андрієвський. 

 Народні депутати ухвалили важливі Законопроекти стосовно ветеранів АТО та їхнього соціального захисту:

«Про внесення змін до деяких законів України щодо гарантій соціального захисту деяких категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції».

Закон «Про внесення зміни до статті 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо посилення соціального захисту членів сімей загиблих».  

455W9339

«Законопроект про гарантії соціального захисту ветеранів війни надає право на пільги без додаткових умов сім'ям загиблих, зниклих безвісти або померлих внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в Антитерористичній операції, у тому числі, з числа волонтерів та добровольців. Нагадаю, з 1 липня 2015 року почала діяти норма закону, яка передбачає, що родини загиблих мають право на пільги лише у випадку, коли їхній середньомісячний сукупний дохід в розрахунку на одну особу за попередні півроку не перевищує 1 тисячу 710 гривень. Ухвалений Закон передбачає скасування такого абсолютно несправедливого обмеження у наданні пільг сім’ям загиблих захисників України. Передбачається, що зміни повинні торкнутися надання таких пільг – безоплатне одержання медичних препаратів, безоплатне першочергове зубопротезування, знижка у 50 відсотків на квартирну оплату та за користування комунальними послугами», - пояснив Дмитро Андрієвський.

Внесені зміни до постанови про забезпечення належним медичним обслуговуванням військовослужбовців і передбачено безоплатне медичне обслуговування у Клінічній лікарні «Феофанія» Державного управління справами осіб рядового, начальницького складу і військовослужбовців Державної фіскальної служби України, які зазнали поранень, контузії чи іншого ушкодження здоров’я під час участі в АТО.

455W8952

З метою оптимізації процесу отримання свідоцтв про народження, про смерть для осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України».

Для вдосконалення процедури документування осіб, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні був ухвалений Законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» щодо вдосконалення процедури документування осіб».

455W8155

Парламентарі повернули надбавку до заробітної плати 4311 особам, що працюють у зоні відчуження по 36 годин на тиждень, ухваливши Закон «Про внесення зміни до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (щодо громадян, які працюють у зоні відчуження)».

На засіданні 244 парламентарі попередньо схвалили Президентський проект конституційних змін у частині правосуддя. 

455W8210

 «Як відомо, 1 лютого Конституційний Суд надав висновок щодо відповідності вимогам статей 157 і 158 Конституції України доопрацьованого Законодавчого акту №3524. У порівнянні із попереднім, народним депутатам повернуто право, яке діє і сьогодні, стосовно можливості висловлення недовіри генеральному прокурору, що має наслідком його відставку. Всі інші положення ідентичні Законопроекту, який уже раніше розглядався парламентом. Закон запускає безпрецедентну реформу судової системи, в ході якої пройдуть переатестацію 9 тисяч суддів. Нічого подібного не відбувалося ні в історії України, ні в історії пострадянських країн. Судова реформа, запропонована Президентом, робить суддівський корпус незалежним від політичних чи владних впливів», - зауважив Дмитро Андрієвський.

455W8099

На пленарному тижні було ухвалено ряд Законодавчих актів, Постанов  та ратифіковано ряд міжнародних Угод:

Закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення захисту професійної діяльності журналістів»

Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності військово-цивільних адміністрацій»

Закон «Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Організацією Північноатлантичного договору про статус Представництва НАТО в Україні»

Закон «Про прийняття Протоколу про внесення змін до Угоди ТРІПС», що сприятиме розв'язанню проблеми доступу населення до лікарських засобів

Закон «Про ратифікацію Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов'язаної допомоги» та інші.

 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online