Головна / Новини / У нас є всі можливості прийняти необхідний законопроект і покращити стан розрахунків у сфері житлово-комунального господарства, - Дмитро Андрієвський

У нас є всі можливості прийняти необхідний законопроект і покращити стан розрахунків у сфері житлово-комунального господарства, - Дмитро Андрієвський


455W9093

4 лютого під головуванням Дмитра Андрієвського в Комітеті з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства відбувся круглий стіл з обговорення законопроекту про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб’єктів господарювання в сфері теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення (Законопроект №2706 від 22.04.2015 р.), підготовленого до розгляду у другому читанні.

455W8993

В обговоренні взяли участь народні депутати, представники центральних органів виконавчої влади, зокрема, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства фінансів та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, а також представники підприємств, які надають житлово-комунальні послуги та їх асоціацій, зокрема, Міжгалузева асоціація з розвитку системи теплопостачання «Укртеплокомуненерго», Всеукраїнська асоціації «Укрводоканалекологія» (представники ПАТ «Київводоканал»), Асоціація «Питна вода України», Асоціація міст України та ПАТ «Київенерго».

455W9202

«Необхідність прийняття у другому читанні даного законопроекту обумовлена тим, що це дозволить не допустити суттєвого погіршення фінансово-економічного стану суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, транспортування, постачання теплової енергії, надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. Законопроектом передбачається встановити мораторій на нарахування та стягнення неустойки (пені,штрафів) та інших фінансових санкцій енергопостачальним суб’єктам господарювання, що здійснюють виробництво, транспортування, постачання теплової енергії для потреб населення та надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення у разі несвоєчасного здійснення платежів із об’єктивних причин, тобто об’єктивної неможливості здійснити платежі своєчасно», - зазначив Перший заступник Голови Комітету Дмитро Андрієвський.

Він наголосив що сьогодні головне визнати, що дійсно існує проблематика, яку здатна врегулювати відповідна законодавча ініціатива. Крім того, є необхідність вирішувати такі питання в обов’язковому порядку.

«У нас є всі можливості для того, щоб прийняти даний законопроект і покращити стан розрахунків у сфері житлово-комунального господарства», - підкреслив Дмитро Андрієвський.

455W9240

Всі присутні  могли висловити свою принципову позицію щодо даного законопроекту та надати свої пропозиції, які в подальшому будуть опрацьовані Комітетом та направлені Голові Верховної Ради.

Законодавча ініціатива знайшла підтримку виконавчої влади та суб’єктів господарювання, запрошених до дискусії.

У підсумку Дмитро Андрієвський наголосив: «Ми отримали надзвичайно позитивне ставлення всіх учасників наради до обговорюваного законопроекту. Усі висловлені зауваження ми обов’язково врахуємо. Ще раз хочу зазначити, що Комітет і депутати відкриті до спілкування. Якщо потрібно опрацювати будь-які питання, які сьогодні виникають у сфері житлово-комунального господарства, ми завжди готові до обговорення та співпраці». 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online