Головна / Новини / Профільний комітет підтримав законопроект Дмитра Андрієвського про збереження об’єктів культурної спадщини

Профільний комітет підтримав законопроект Дмитра Андрієвського про збереження об’єктів культурної спадщини


 

455W8755

Третього лютого відбулося засідання Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.

Комітетом було підтримано ініційований Дмитром Андрієвським законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження об'єктів культурної спадщини", яким пропонується ввести законодавчі обмеження будівництва на території історико-культурних заповідників, обмеживши поверховість нового будівництва та заборонити нове будівництво на території буферних (охоронюваних) зон об’єктів включених до Списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО в Україні. 

455W8788

“Протягом останніх років в Україні відбувається знищення пам’яток культури державного та місцевого значення, забудова історико-культурних заповідників будівлями, які руйнують історичний архітектурний ландшафт. Особливо гостро зазначена проблема постала внаслідок будівництва в буферній (охоронній) зоні Софії Київської, внаслідок чого зазначений об’єкт може бути виключений із Списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО в Україні. Відсутність законодавчих вимог щодо висотності забудови в межах історико-культурних заповідників призводить до забудови зазначених територій без урахування їх історичного вигляду і, як наслідок, - руйнування цілісних історико-архітектурних ансамблів”, - зазначив Перший заступник Голови Комітету, автор законопроекту Дмитро Андрієвський.

455W8636

“Така ситуація значною мірою зумовлена недоліками чинного законодавства в сфері охорони культурної спадщини. Зокрема, чинним законодавством передбачена кримінальна відповідальність за руйнування пам’яток архітектури, проте відсутність відповідальності власників та користувачів цих пам`яток за стан їх збереження стає причиною навмисного доведення історичних будівель до аварійного стану з метою їх подальшого знесення та нового будівництва на місті аварійних споруд. Тому, ми пропонуємо внести зміни до Кримінального кодексу України передбачивши відповідальність не тільки за умисне пошкодження, знищення або руйнування об’єктів культурної спадщини, але і за бездіяльність, внаслідок якої відбувається знищення зазначених об’єктів”, - додав народний депутат.

Також законопроектом передбачається внесення змін у Кодекс України про адміністративні правопорушення і збільшення розміру штрафів за порушення вимог законодавства про охорону культурної спадщини.

Як зазначив Дмитро Андрієвський, питання вжиття заходів щодо збереження пам’яток архітектури, недопущення спотворення історичних місць є вкрай актуальним.

Комітет підтримав зміни до законодавства щодо забезпечення першочергового права на житло педагогічних працівників та затвердив план роботу Комітету на четверту сесію.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online