Головна / Новини / Україна отримає 400 мільйонів євро від Європейського інвестиційного банку на розвиток муніципальної інфраструктури, - Дмитро Андрієвський

Україна отримає 400 мільйонів євро від Європейського інвестиційного банку на розвиток муніципальної інфраструктури, - Дмитро Андрієвський


 

 SK 7040

З метою сприяння залученню коштів у регіони України для модернізації житлово-комунального господарства 3 лютого парламент ухвалив Закон «Про ратифікацію Фінансової угоди (проект «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України») між Україною та Європейським інвестиційним банком».

«Фінансовою угодою передбачено залучення кредиту Європейського інвестиційного банку в обсязі 400 мільйонів євро. Кошти підуть на фінансування державних інфраструктурних проектів у середніх і великих містах України. Основна спрямованість таких проектів – захист, відновлення та запобігання погіршенню стану об’єктів комунального господарства з поліпшенням енергоефективності будівель, теплопостачання, водопостачання, водовідведення, зовнішнього освітлення населених пунктів, поводження з побутовими відходами», - зауважив Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житло-комунального господарства Дмитро Андрієвський.

Народний депутат наголосив, що ратифікація фінансової угоди сприятиме  модернізації житлово-комунального господарства, а також надасть потужний розвиток малому та середньому бізнесу. 

«В рамках проекту є пропозиція зробити поквартальну реконструкцію – замінити мережі, модернізувати будинки. Об`єднані співвласники матимуть можливість провести заходи термомодернізації. Ратифікація міжнародної фінансової угоди – це масштабна програма капітального ремонту країни, адже треба замінювати труби, котельні, утеплювати будинки, ремонтувати дороги тощо. Водночас, це величезний потенціал для розвитку малого й середнього бізнесу», - наголосив Дмитро Андрієвський.

455W8373

За словами парламентаря, ратифікація міжнародної фінансової угоди ще раз доводить важливість якнайшвидшої імплементації розробленого Комітетом й прийнятому у першому читанні Законопроекту «Про житлово-комунальні послуги». 

Спікер парламенту Володимир Гройсман у залі парламенту наголосив, що підтримка муніципальної інфраструктури дозволить створити нові робочі місця та дасть серйозний поштовх для економічного розвитку країни.

«Якщо ми зможемо забезпечити умови для такого капітального ремонту країни, ми забезпечимо серйозне зростання національної економіки, забезпечимо зменшення споживання будь-яких енергоресурсів і в тому числі зменшимо тарифи, про які багато говорять з трибуни», - зазначив Володимир Гройсман.

Позичальником ресурсів ЄІБ виступатиме Україна в особі Міністерства фінансів України. Відповідальним виконавцем буде Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Кінцевими бенефіціарами можуть бути центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, державні та комунальні підприємства (включаючи підприємства, державна чи комунальна частка в яких більше 50 відсотків).

Довідка: загальний період погашення позики від 15 до 30 років (у тому числі пільговий період від 3 до 8 років). Умови погашення: рівними частками щодо основної суми боргу або фіксованими платежами, що складаються з основної суми боргу та процентів. Плата за надання кредитів кінцевим бенефіціарам становитиме 0,01 відсотка річних вибраної та непогашеної суми позики.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online