Головна / Новини / Парламент прийняв за основу Законопроект «Про житлово-комунальні послуги»

Парламент прийняв за основу Законопроект «Про житлово-комунальні послуги»


 

455W8373

2 лютого парламентарі прийняли у першому читанні рекомендований Комітетом з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства важливий і комплексний Законопроект «Про житлово-комунальні послуги», що вдосконалює законодавче регулювання відносин у сфері житлово-комунальних послуг.

455W7838

«Наш Комітет опрацьовував цей Законодавчий акт спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Національною комісією НКРЕ, усіма зацікавленими профільними асоціаціями, громадськими організаціями. Також враховані зауваження та пропозиції Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України. Ми пропонуємо новий фундаментальний підхід до проблем, що накопичилися у житлово-комунальній сфері ще з часів Радянського Союзу», - зазначив Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський.

За словами народного депутата, Законодавчий акт має прогресивну концепцію, яка надає громадянам більше прав і можливостей здійснювати ефективне управління своїм житлом.

455W8210

Крім того, Законопроектом вводиться абсолютне нове для України поняття автономного теплопостачання.

«Законом чітко визначено як мешканці-споживачі будуть укладати договори на  отримання всього комплексу житлово-комунальних послуг з управління, водопостачання, теплопостачання, поводження з відходами. В цьому Законі з`являються такі речі, як типовий договір до управління, розподіл і прозорість сплати управління. Тобто, споживачі будуть розуміти які засоби йдуть на їхній будинок і яка плата відходить самому управителю. Також, вводиться абсолютне нове для України поняття автономного теплопостачання, і якщо у будинку є котельня, то тариф буде визначатися виключно для споживачів цього будинку. Ніякого перекладання тарифу централізованого теплопостачання, що є сьогодні, більше не буде. Ми виводимо в окрему послугу поводження з відходами – виключаємо її з квартирної плати. Крім того, вводиться цілий блок перевірки якості комунальних послуг. Ми створюємо надзвичайно важливі речі по визначенню того, як будуть здійснюватися управління будинком», - наголосив Дмитро Андрієвський.

Нагадаємо, 9 грудня 2015 року Комітет з питань будівництва, містобудування й житлово-комунального господарства на своєму засіданні прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти за основу доопрацьований проект Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online