Головна / Новини / Антимонопольний комітет відповів на запит Дмитра Андрієвського щодо цін на пальне на вітчизняних АЗС

Антимонопольний комітет відповів на запит Дмитра Андрієвського щодо цін на пальне на вітчизняних АЗС


У Антимонопольному комітеті відповіли на звернення народного депутата України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитра Андрієвського стосовно проведення перевірки та здійснення необхідних заходів щодо врегулювання цін на нафтопродукти в Україні у відповідності до реальної ринкової ціни, яка може бути встановлена в результаті падіння вартості нафти та нафтопродуктів на світовому ринку.

Vidpovid 1

Згідно з відповіддю Антимонопольного Комітету, цінова політика вітчизняних операторів ринку не в повній мірі корелюється зі змінами факторів, що впливають на ціноутворення.

Наразі Комітет проводить дослідження з метою встановлення відповідності дій учасників ринку вимогам законодавства про захист економічної конкуренції, адже вбачає мовчазну змову в межах певних груп суб'єктів господарювання та здійснення операторами ринку схожої цінової політики.

«За попередньою оцінкою Комітету відсутність цінової конкуренції в межах певних груп суб'єктів господарювання та здійснення операторами ринку схожої цінової політики, може свідчити про наявність свідомого паралелізму (мовчазної змови) між учасниками ринків, що може призводити до спотворення конкуренції на ринках нафтопродуктів. З метою з'ясування відповідності дій учасників ринку вимогам законодавства про захист економічної конкуренції, Антимонопольним комітетом України проводиться відповідне дослідження. У разі виявлення ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції буде вжито заходів, передбачених законодавством», - йдеться у відповіді.  

Vidpovid 2

У Антимонопольному комітеті зауважили, що ще 2 вересня 2015 року надіслали найбільшим імпортерам бензинів та дизельного палива у структурі вітчизняного ринку нафтопродуктів рекомендації щодо встановлення роздрібних цін на моторні бензини та дизельне пальне на рівні, який існував би за умов значної конкуренції на ринку (частка імпорту бензинів та дизельного палива у структурі вітчизняного ринку нафтопродуктів орієнтовно складає 80%).

«З метою запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції на ринках моторних бензинів, дизельного пального Комітетом 02.09.2015 надано обов'язкові для розгляду рекомендації ПП «АМІК Україна», ПАТ «Кло», ПП «Окко нафтопродукт», ТОВ «ВОГ Рітейл», ТОВ «Альянс Холдинг», СП ТОВ «Кершер», ПАТ «Укрнафта», ТОВ «Веста Сервіс», ТОВ ВТФ «Авіас», ТОВ «Бел Оіл», ТОВ «БРСМ-Нафта» та ПАТ «SOCAR Energy Ukraine» щодо встановлення роздрібних цін на моторні бензини та дизельне пальне на рівні, який існував би за умов значної конкуренції на ринку», - зауважили у відповіді.  

Також, за даними Комітету, протягом 2015 року й на початку 2016 року ціна бензину А-95 на світових ринках була незмінною, здешевлення торкнулося тільки дизельного палива. 

«Так, якщо середні роздрібні ціни на дизельне паливо протягом вказаного періоду знижувалися, то середні роздрібні ціни на бензин А-95 протягом останніх 4-х місяців практично були незмінними. Станом а 19.01.2016 ціни на бензин марки А-95 коливалися в межах від 18 грн/л до 20,99 грн/л», - йдеться у відповіді.

Нагадаємо, 4 січня 2016 року народний депутат Дмитро Андрієвський направив депутатське звернення до Голови Антимонопольного Комітету Юрія Терентьєва щодо  здійснення перевірки відповідності пропонованої ціни у розмірі 19 гривен 50 копійок за літр бензину марки А-95 та 17 гривен за літр дизельного палива до реальної ринкової ціни, яка може бути встановлена в Україні у результаті падіння вартості нафти та нафтопродуктів на світовому ринку та вжити заходів щодо її врегулювання.   

 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online