Головна / Новини / Підсумки роботи парламенту 25 – 29 січня: зміни до Конституції в частині правосуддя, захист економічної конкуренції та захист дітей, які постраждали в наслідок воєнних дій

Підсумки роботи парламенту 25 – 29 січня: зміни до Конституції в частині правосуддя, захист економічної конкуренції та захист дітей, які постраждали в наслідок воєнних дій


 

455W6791

«Верховна Рада надіслала до Конституційного суду оновлений Законопроект 3524 про зміни до Конституції в частині правосуддя. На сьогодні потрібно чітко розуміти, що без зміни в цілому судової системи, не слід очікувати, що в Україні будуть незалежні суди і верховенство права. Судова реформа, запропонована Законопроектом, стосується роботи Генеральної прокуратури та судової системи і роблять суддівський корпус незалежним від політичних чи владних впливів. У свою чергу, незалежна судова влада дозволить вести більш ефективну боротьбу як з корупцією, так і зі злочинністю в Україні в цілому. Президент України також проводить роботу по очищенню суддів. І нещодавнє звільнення низки корумпованих суддів яскраве тому підтвердження», - зазначив народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

Народні депутати ухвалили Закон «Про внесення змін до Закону України «Про захист економічної конкуренції».

«Встановлені ще на початку 2000-х років порогові значення та процедури є застарілими і не відповідають потребам сьогодення. Прийняття Законопроекту щодо підвищення ефективності системи контролю за економічними концентраціями створить умови для зменшення невиправданого адміністративного тиску на суб’єктів господарювання, сприятиме покращенню входження інвесторів на українські ринки. Необхідність зміни існуючих підходів здійснення контролю за концентраціями також зумовлена необхідністю імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами», - пояснив Дмитро Андрієвський. 

455W6486

 На пленарному тижні народні депутати визначили повноваження та відповідальність за здійснення заходів щодо захисту дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройних конфліктів ухваливши Законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми».

«У зв’язку з діями терористів на сході України ще більше загострились соціально-економічні проблеми вразливих громадян. Ще до початку трагічних подій на обліку соціальних служб перебувало понад 386 тисяч сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, в яких виховується більше 609 тисяч дітей. Їхня кількість поповнилася більш ніж 1 мільйоном вимушених переселенців, кожний 6-тий з яких є дитиною. Сьогодні, тисячі сімей втратили годувальників, збільшується кількість неповних сімей. Першочергового значення набули питання безпеки, збереження життя і здоров’я дітей особливо тих, які продовжують перебувати в зоні АТО. Діючі нормативно-правові акти в сфері забезпечення прав дітей не передбачають чітких процедур та відповідальності щодо здійснення дій із захисту дітей в умовах збройних конфліктів, воєнних дій. Ухвалений Законопроект забезпечує реальне право кожній дитині зростати і виховуватись в сімейному середовищі, створює умови для попередження позбавлення прав батьків, які перебувають у складних життєвих обставинах, надасть їм реальний шанс при підтримці спеціалістів подолати кризу, відновити здатність виховувати власну дитину», - наголосив Дмитро Андрієвський.  

455W7307

Також, парламентарі встановили гарантії з боку держави на безоплатне забезпечення підручниками, посібниками, методичною літературою учнів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічних працівників.

Народні депутати вдосконалили механізм формування основних показників державного оборонного замовлення, ухваливши Законодавчий акт «Про внесення змін до Закону України «Про державне оборонне замовлення».

Також, парламентарі урахували пропозиції Президента України Петра Порошенка й збільшили загальну чисельність Державної служби спеціального зв'язку в кількості 7 595 осіб, у тому числі 6 095 військовослужбовців, ухваливши Закон «Про загальну чисельність Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України». 

Парламент прийняв Закон «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення відповідальності за порушення законодавства у сфері підтвердження відповідності, виготовлення, виробництва, реалізації, придбання продукції, робіт та послуг у військовій сфері».

«Ми підтримали пропозицію Президента України щодо встановлення відповідальності за порушення законодавства у військовій сфері. У Законі узгоджено  строки набрання чинності нормами про запровадження кримінальної відповідальності за порушення законодавства у військовій сфері та завершення заходів щодо вдосконалення національної системи стандартизації продукції, робіт і послуг оборонного призначення», - зазначив Дмитро Андрієвський. 

455W6531

 Народні депутати прийняли Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення системи державного управління в книговидавничій сфері».

 На пленарному тижні Верховна Рада ратифікувала:

«Угоду між Україною та Королівством Іспанія про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом», що встановлює правові засади для захисту інформації з обмеженим доступом, обмін якою може здійснюватись між двома державами у ході співробітництва.

«Протокол про застосування Договору про зону вільної торгівлі від 18 жовтня 2011 року між його Сторонами та Республікою Узбекистан», що забезпечить розширення зони вільної торгівлі в рамках СНД.

«Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про фінансове співробітництво (асигнування 2010 і 2011 року) Муніципальна програма захисту клімату ІІ (проект «Проект муніципального водного господарства м. Чернівці, стадія 1»)»

Народні депутати затвердили календарний план проведення четвертої сесії Верховної Ради України восьмого скликання та прийняли ряд важливих Законопроектів:

«Про внесення зміни до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України (щодо стабілізаційного (резервного) енергетичного фонду)»

«Про внесення зміни до статті 5 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» (щодо підстав для видачі посвідки на тимчасове проживання представникам іноземних засобів масової інформації)

«Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення розрахунків в паливно-енергетичному комплексі щодо державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» до 1 січня 2017 року

«Про внесення змін до деяких Законів України щодо запровадження контрактної форми роботи в галузі культури та конкурсної процедури призначення керівника державного чи комунального закладу культури»

Постанову «Про віднесення міста Біляївка Біляївського району Одеської області до категорії міст обласного значення»

455W7004

Також, за основу були прийняті:

Проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності військово-цивільних адміністрацій», що визначає повноваження органів місцевого самоврядування відповідними військово-цивільними адміністраціями на період проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

Законопроект про державну підтримку кінематографії в Україні, яким пропонується визначити основні засади державної політики, спрямовані на підтримку вітчизняної кінематографії.

 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online