Головна / Новини / Потрібно приборкувати політичні амбіції, коли мова йде про розвиток та безпеку держави, - Дмитро Андрієвський

Потрібно приборкувати політичні амбіції, коли мова йде про розвиток та безпеку держави, - Дмитро Андрієвський


 

IMG 2479

«Ми бачимо, що не дивлячись на розмови про нібито розвал коаліції, в парламенті є достатньо голосів для прийняття важливих рішень. Ситуація у парламенті, як і в країні, не проста. Й ті колізії, які відбуваються іноді під час голосування за потрібні для країни Закони – це прояв політичної боротьби. Сьогодні є профільні Комітети, Погоджувальна Рада і потрібно знаходити узгоджену позицію. І звичайно, необхідно приборкувати свої політичні амбіції, коли мова йде про розвиток та безпеку держави. Крім того, важливе питання дисципліни народних депутатів. У середу і п'ятницю деякі депутати планують день таким чином, що не з'являються на робочих місцях. На мій погляд, це просто дика ситуація і цьому потрібно покласти край», - наголосив в ефірі телеканалу «Київ» народний депутата від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

Також, парламентар наголосив на складності соціально-економічної ситуації в країні, яка віддзеркалюється і на настроях мешканців, однак позитивно оцінив дії народних депутатів та Кабінету міністрів щодо виплати субсидій населенню та поступового вирішення проблеми енергетичної безпеки України. 

IMG 2501

«З одного боку люди з розуміють, що в країні йде війна. З іншого – звичайно всі розуміють, що списувати всю проблематику на війну не можна. Більшість питань, які задають мені у громадській приймальні стосуються житлово-комунальних послуг, зокрема тарифів. І тут, на мою думку, депутатам разом з Кабінетом міністрів вдалося врегулювати це питання за рахунок субсидій. По-друге, мешканці встановили засоби обліку і фактично, сплачують не більше. Третє питання – це питання матеріальної допомоги. Ми бачимо, що йде зростання цін, і надзвичайно важко і боляче спілкуватися з нашими пенсіонерами, для яких навіть лікування й медикаменти стають фактично недосяжними. Тому питання проведення реформи у галузі охорони здоров'я стоїть дуже гостро. І як раз звіт профільного міністра буде заслуханий одним з перших. З позитивних напрацювань також, можу навести приклад щодо енергетичної незалежності й енергетичної безпеки держави. Нагадаю, що раніше Україна повинна була сплачувати Російській Федерації за 52 мільярди кубів газу. Ми обговорювали це питання і на нашому Комітеті. Вже у 2015 році Україна закупила у Росії всього 6,2 мільярдів кубів, решту з інших джерел, у тому числі, з західної Європи. Це важливий крок до енергетичної незалежності і безпеки держави», - зазначив політик.

За словами народного депутата, не дивлячись на деякі позитивні зміни, парламентарі мають до Уряду багато запитань, тому 5 лютого у Верховній Раді очікують звіт від прем`єр-міністра України та кожного міністра. 

Народний депутат ще раз нагадав, що голосування за зміни у Головний закон України у частині децентралізації відбудеться тільки після виконанням Російською Федерацією і контрольованими нею терористами Мінських угод – звільнення заручників, вивід іноземних військ, роззброєння незаконних збройних формувань та повернення Україні її територій.  

IMG 2487

Також, Дмитро Андрієвський наголосив на важливості вже проведених реформ у частині бюджетної децентралізації.

«В місті Києві міська адміністрація проводить в цьому напрямку серйозну роботу. Вперше з 2005 року бюджет Києва був виконаний і перевиконаний. Фактично кожна область України додатково отримала значні кошти. За нашими підрахунками, місто Київ, отримав близько двох мільярдів, і ми бачили реалізацію серйозних проектів – будівництво дитячих садочків, шкіл, реконструкцію парків і скверів. В цьому році продовжимо таку роботу», - наголосив політик.

Парламентар додав, що можливість проведення якісних позитивних змін відбулася завдяки злагодженій роботі команди депутатів Київради від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», міської адміністрацією та мера столиці Віталія Кличка.

«Завдяки командній роботі Солом'янській район вже не фінансується за залишковим принципом. У нас майже 350 тисяч населення і за 15 років не було побудовано жодного дитячого садочка. Те ж саме по школах, по реконструкціях парків, доріг тощо. Те, що нам вдалося змінити ситуацію – це, вперше чергу, досягнення тої команди, яка була сформована і перемогла на виборах 2014 року. Солом'янці підтвердили довіру до нашої команди і на виборах до міської ради восени 2015 року. Наш район минулого року став першим з освоєння капіталовкладень по програмі соціально-економічного розвитку. Наприклад, у Солом'янському районі, у моєму 222 виборчому окрузі, вперше за 15 років побудували новий дитячий садочок. Була проведена реконструкція парків і скверів, ремонтування доріг. На цей рік закладені дуже серйозні показники – новий дитячий садок вже планується у проектно-кошторисний документації на бульварі Лепсе. До першого вересня солом'янці отримають нову школу на вулиці Яблонської. Таких приємних речей багато, звичайно багато й недоліків, над якими ми працюємо», - розповів Дмитро Андрієвський.

IMG 2476

Відповідаючи на запитання глядача щодо проведення виборів у районні ради, народний депутат акцентував увагу на їх несвоєчасності та недосконалості виборчого законодавства.

«По-перше це вже п'яті вибори за два роки, якщо рахувати з позачергових виборів Президента. На мою думку – це занадто. Межі районів проведені умовно. Тому у мене викликають сумніви – кого саме будуть представляти районні ради в місті, де є громада, де є міська рада, де є обраний всіма киянами мер міста. З іншого боку, якщо б це питання було відтерміновано на два роки – коли можливо вже буде проведена повноцінна децентралізація, коли не буде вже районних адміністрацій, а будуть префектури, де будуть зроблені виконкоми. Тоді й потрібно обирати з реальними повноваженнями відповідні ради. Також, нагадаю, через недосконалість виборчого законодавства багато округів на місцевих виборах залишилися без депутата, у тому числі і на округах Солом`янського району. Тому, аби уникнути таких ситуацій потрібно вдосконалити виборче законодавство. Ще одне застереження стосовно виборів у районні ради – це явка виборців. На останніх виборах, вона була низька. А ми ж уявляємо собі, що явка на вибори у районні ради буде максимум 15 відсотків», - пояснив Дмитро Андрієвський.

Однак за словами парламентаря, партія «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» готова підтвердити свою політичну легітимність і йти на вибори.

«Ми до цих виборів готові. Це іспит для кожного політика, і ми маємо складати цей іспит на довіру киян, довіру солом'янців. І не зважаючи на те, будуть вибори чи не будуть – ми продовжуємо працювати єдиною командою у місті з підтримкою Верховної Ради, Київського міського голови. У нас є майбутні кандидати – це лікарі, студенти, пенсіонери, представники бізнесу. Хоча, ще раз хочу сказати, на мій погляд, на сьогодні дуже багато є застережень стосовно того, аби такі вибори проводити», - резюмував Дмитро Андрієвський.  

Детальніше дивіться на https://m.youtube.com/watch?v=G-1pM81M0lk

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online