Головна / Новини / Питання енергоефективності потрібно підтримувати на державному рівні, - Дмитро Андрієвський

Питання енергоефективності потрібно підтримувати на державному рівні, - Дмитро Андрієвський


 

 SK 1071

За ініціативи Громадянської мережі ОПОРА в рамках проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа» 20 січня відбувся круглий стіл на тему «Місцеві програми енергоефективності: досягнення та перспективи», де обговорювалися питання підвищення енергоефективності та тепломодернізації житлового та нежитлового фонду міста Києва.

«Парламент у минулому році вже схвалив законопроект «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», спрямований на надання громадянам більше прав і можливостей для здійснення ефективного управління своїм житлом. Сьогодні розробляється багато документів з енергоефективності, в тому числі на рівні держави. Основною метою плану дій з енергоефективності є зменшення кінцевого споживання енергії. За попередніми підрахунками щонайменш на 9 відсотків до 2020 року. Найбільш поширеними механізмами досягнення очікуваного рівня зниження споживання енергії є вимоги щодо енергозберігаючої теплоізоляції будівель. Нам треба активно підтримувати і стимулювати ініціативи власників будинків, органів місцевого самоврядування у напрямку реалізації програм енергоефективності», - зазначив народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка», Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський.

455W4737

«Сьогодні в Україні при транспортуванні води втрачається 30 відсотків, а втрати тепла досягають 17. У Європі ці показники на рівні 3 – 5 відсотків. Це все впливає як на розвиток економіки України в цілому, так і на конкретні галузі. Наприклад, у результаті енергетичної політики уряду Великобританії нове покоління пральних машин споживає на 70 відсотків менше води і вдвічі менше електроенергії. Загалом це мільйони сімей і мільярди гривен економії. Нам також треба враховувати позитивний європейський досвід у цьому напрямку. Проведення подібних круглих столів є важливими у рамках вирішення поставленої проблеми. Адже саме в експертному середовищі і спільно з громадськістю можна знайти найбільш ефективні і дієві заходи», - переконаний політик.

«Ми обов’язково продовжимо таку дискусію і на Комітеті  найближчим часом проведемо спеціальний круглий стіл з питань реалізації програми енергоефективності за участю експертів,  представників профільних міністерств, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, представників громадськості. За результатами засідання Комітетом будуть сформульовані і внесені відповідні пропозиції щодо змін у законодавстві», - додав Дмитро Андрієвський.

455W4742

 

В обговоренні програми енергоефективності взяли участь заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв, помічник народного депутата Дмитра Андрієвського Руслан Голуб, голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук, координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко та інші.

Заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв наголосив, що київською владою завершено два документи з енергоефективності для міста Києва.

«Це план сталого енергетичного розвитку СІАП та комплексна програми з енергозбереження та розвитку ЖКГ міста Києва. Нічого інноваційного там немає, але нам було важливо структурувати проблеми і напрямки наших дій. Також, У жовтні 2015 року в столиці стартував пілотний проект, згідно з яким плата за послугу централізованого опалення нараховувалася відповідно до температури зовнішнього повітря. Цей механізм застосовувався для будинків, де немає загальнобудинкових лічильників», - зазначив Петро Пантелеєв.

За його словами, з київського бюджету було виділено більше 60 мільйонів для термомодернізації більше десятка столичних дитячих садочків і шкіл. Також, цього року планується на 100% завершити оснащення житлового фонду приладами обліку.

455W4891

Підводячи підсумки дискусії, помічник народного депутата України Дмитра Андрієвського Руслан Голуб зауважив, що основна проблема впровадження енергоефективності – це низька поінформованість населення.

«Верховна Рада прийняла Закон «Про особливості управління багатоквартирними будинками», який перш за все дає можливість людям зрозуміти, що тепер відповідальність за будинки лежить особисто на кожному мешканцю, адже саме вони здійснюють управління своїм житлом та сплачують тільки за реально надані послуги. На підході прийняття Закону «Про житлово-комунальні послуги». Основна ідея Законопроекту – закласти можливість вибору мешканцями способу управління своїми будинками. Він передбачає широкі механізми. Але основна проблема, з якою ми стикаємося зараз у плані провадження енергоефективності – це низька поінформованість населення. 50 відсотків людей ще не знають, що вони відповідають за свій будинок. Якщо у нас не буде чітких роз'яснювальних матеріалів – ми не зможемо переконати людей впроваджувати заходи енергоефективності», - зауважив Руслан Голуб. 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online