Головна / Новини / За підтримки Дмитра Андрієвського для студентів НТУУ «КПІ» було проведено екскурсію до Верховної Ради України

За підтримки Дмитра Андрієвського для студентів НТУУ «КПІ» було проведено екскурсію до Верховної Ради України


455W3722

«Під час однієї з зустрічей в Національному технічному університеті «Київський політехнічний інститут» до мене звернулися студенти факультету, який я колись закінчив, нині це Інститут енергозбереження і енергоменеджменту, з проханням відвідати будівлю парламенту й побачити моє робоче місце. Я із задоволенням відгукнувся, і таку екскурсію для студентів було організовано», - зазначив народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

455W3851

У супроводі помічників народного депутата та екскурсовода 40 студентів та викладачів НТУУ «КПІ» відвідали будівлю українського парламенту.

«Впевнений, проведення таких екскурсій підтверджує відкритість українського парламенту й сприяє поглибленню знань молоді в галузі державно-правових дисциплін, історії України. Важливо, що студентська молодь виявляє зацікавлення до процесів державотворення і роботи законодавчого органу. Таке зацікавлення треба підтримувати і заохочувати. До речі, за даними статистики, серед нинішніх парламентарів найбільше за освітою саме інженерів, юристів та економістів, з них 8 випускники Київського політехнічного інституту і 8 – Львівського політехнічного. Сьогодні «КПІ» є одним з інноваційних центрів України. Сподіваюсь, студенти «КПІ» зроблять також свій важливий внесок і в розвиток українського парламентаризму», - наголосив Дмитро Андрієвський.

455W3810

«Будівля Верховної Ради також є цікавою як пам’ятка архітектури нашої країни. Ми були вражені красою та масштабами будівлі парламенту. Нам розповіли про історією проектування та будівництва будівлі. Особливе зацікавлення і багато запитань викликала картина «Державотворення», де автор зобразив момент прийняття Акту проголошення незалежності України. Наші студенти мали унікальну можливість побувати в кулуарах другого та третього поверхів, на балконі сесійної зали. Нам розповіли про систему підготовки рішень парламенту, роботу апарату Верховної Ради, взаємодію депутатів під час пленарних засідань. Ми відкрили для себе роботу парламенту з середини», - розповів заступник Інституту енергозбереженні і енергоменеджменту НТУУ «КПІ»  Олександр Данілін.

Студенти поцікавилися, чи можуть вони відвідати засідання парламенту? І дізналися, що будь-яка людина може відвідати пленарне засідання Верховної Ради, зареєструвавшись на сайті ВРУ за 30 календарних днів до проведення пленарного засідання. При собі під час візиту треба мати паспорт.

455W3748

Крім того, щороку понад 100 студентів та нещодавніх випускників вишів можуть спробувати власні сили у сферах державного управління та законотворення, в тому числі і у Верховній Раді України. Конкурсний відбір на участь у Програмі стажування у Верховній Раді України оголошується наприкінці весни і триває близько двох місяців. Адміністрування Програми стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади здійснює громадська організація «Ліга інтернів», що об’єднує випускників минулих років за підтримки Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво».

455W3768

Наприкінці екскурсії студенти Інституту енергозбереження і енергоменеджменту висловили пропозицію проведення енергоаудиту будівлі Верховної Ради з метою застосування засобів економії електроенергії.  

Нагадаємо, минулого року за підтримки Дмитра Андрієвського екскурсії до будівлі Верховної Ради проводилися для школярів-випускників Солом’янського району. 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online