Головна / Новини / Дмитро Андрієвський направив депутатське звернення Голові Антимонопольного комітету щодо цін на пальне на вітчизняних АЗС

Дмитро Андрієвський направив депутатське звернення Голові Антимонопольного комітету щодо цін на пальне на вітчизняних АЗС


 SK 7040

“За останні два місяці, на світовому ринку відбулося стрімке здешевлення нафти до 37 $ за барель, що становить падіння ціни на 30% від попередньої вартості. За даними експертів, тенденція до здешевлення буде залишатися, що пов’язано із надлишком сировини на ринку. У зв’язку із цим, відбулися зміни і на міжнародному оптовому ринку палива. Відтак, ціна на нафтопродукти, зокрема, на бензин та дизельне паливо наразі знизилась на 20-25 %”, - йдеться у зверненні до Голови Антимонопольного комітету  народного депутата України від фракції “Блок Петра Порошенка” Дмитра Андрієвського.

Skan antimonopolny

 

Політик звертає увагу на те, що зміни на світовому ринку нафтопродуктів і досі не знайшли свого відображення на українському  ринку палива. Власники вітчизняних АЗС станом на сьогоднішній день пропонують автомобілістам придбання бензину марки А-95 за 19,5 грн. за літр. Дизельне паливо коштує в середньому 17 грн. за літр, тоді як реальна ціна палива, враховуючи показники національної валюти та перерахунок вартості на літри, становить 15 грн. за літр бензину марки А-95 та 13 грн. за літр дизельного палива.

Ігнорування кон’юнктури світового нафтового ринку при формуванні цін на нафтопродукти в Україні, сприяє утворенню завищеної маржі на їх продаж. Прошу здійснити перевірку відповідності пропонованої ціни у розмірі 19,5 грн. за літр бензину марки А-95 та 17 грн. за літр дизельного палива до реальної ринкової ціни, яка може бути встановлена в Україні в результаті падіння вартості нафти та нафтопродуктів на світовому ринку та вжити заходів щодо її врегулювання в межах Вашої компетенції”, - наголошує у своєму зверненні до Юрія Терентьєва Дмитро Андрієвський.

 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online