Головна / Новини / У Мінсоцполітики відповіли на запит Дмитра Андрієвського щодо нарахування та перерахунків пенсії після внесення змін у чинне законодавство

У Мінсоцполітики відповіли на запит Дмитра Андрієвського щодо нарахування та перерахунків пенсії після внесення змін у чинне законодавство


У Міністерстві соціальної політики відповіли на запит народного депутата України від «Блоку Петра Порошенка» Дмитра Андрієвського стосовно надання офіційних роз’яснень про нарахування, підвищення та проведення перерахунків пенсій громадянам, які були проведені після набрання чинності Закону України від 17. 09. 2015 р. № 704-VІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» та  роз’яснення принципів нарахування та перерахунку розміру пенсії по кожній категорії громадян окремо, з зазначенням розміру, на який відбулось збільшення пенсії.

List minsoz 1

 

У відповіді Міністерства соціальної політики зазначено, що збільшення пенсій відбулося для 8,6 мільйонів осіб, які втратили працездатність, виходячи з встановленим Держбюджетом-2015 року розміром прожитковий мінімум – 1074 грн.

Також, у Мінсоцполітики додали, що у кожного пенсіонера підвищення є індивідуальним і залежить від тих складових пенсійної виплати, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, чи розміру прожиткового мінімуму на одну особу на місяць. 

При цьому в одного пенсіонера могло бути збільшено декількох складових пенсійної виплати одночасно.

«Органами Пенсійного фонду України було проведено перерахунки пенсій для 8,6 млн осіб та збільшено такі пенсійні виплати:  Мінімальну пенсію за віком (7,5 млн пенсіонерів, середній розмір підвищення – 125,00 гривен); доплату за понаднормовий стаж (3,5 млн пенсіонерів, середній розмір підвищення – 27,52 гривні); мінімальні пенсійні виплати інвалідам війни та учасникам бойових дій (114,9 тис. пенсіонерів, середній розмір підвищення – 255,60 гривен); мінімальні пенсійні виплати інвалідам – ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (8,0 тис. пенсіонерів, середній розмір підвищення – 304,22 гривні); мінімальну пенсійну виплату шахтарям (67,6 тис. пенсіонерів, середній розмір підвищення – 375,00 гривен); мінімальний розмір пенсій непрацездатним у утриманцям, які одержують пенсії у зв'язку з втратою годувальника, що був військовослужбовцем (88,1 тис. пенсіонерів, середній розмір підвищення – 250,00 гривень); підвищення ветеранам війни (990,8 тис. пенсіонерів, середній розмір підвищення – 23,35 гривні); державну соціальну допомогу на догляд інвалідам війни (24,5 тис. пенсіонерів, середній розмір підвищення – 68,17 гривні)”, - йдеться у відповіді Мінсоцполітики.

 

List minsoz 2

У Міністерстві соціальної політики додали, що з 01.09.2015 року не змінився розмір пенсій, призначених за спеціальним законами, насамперед у державних службовців, народних депутатів, прокурорів та суддів.

Нагадаємо, 14 грудня 2015 року народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенко» направив запит до Міністерства соціальної політики щодо нарахування та проведення перерахунків пенсії після внесення змін у чинне законодавство.  

Зокрема, депутат наголошував, що після внесення змін у Закон України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» розмір пенсії громадян повинен був зрости на певний відсоток. Однак, до нього звертаються чисельна кількість мешканців Солом’янського району міста Києва щодо неналежного нарахування пенсійних виплат – розмір їхньої пенсії збільшено не більше ніж на 10 відсотків, а в деяких випадках підвищення пенсії взагалі не відбулося.  

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online