Головна / Новини / У новому Бюджетному кодексі депутатам вдалося збалансувати економіку і соціальні стандарти, - Дмитро Андрієвський

У новому Бюджетному кодексі депутатам вдалося збалансувати економіку і соціальні стандарти, - Дмитро Андрієвський


 

IMG 1432

«Ідеального бюджету не існує. Альтернативою було прийняти бюджет пізніше, і війти у новий рік без бюджету. Тоді фінансування соціальних напрямків за захищеними статтями було б припинено. Не було б жодного розвитку, жодного об'єкту будівництва, жодних капітальних вкладень. Однак, те, що подав Уряд за два тижні до прийняття, було дуже жорстким варіантом. Врешті депутатам вдалося збалансувати економіку і соціальну сферу, пом'якшити тиск на бізнес. Запевняю, соціальні стандарти залишаться на рівні минулого року. Я нагадаю, соціальні стандарти 2015 року збільшилися у вересні місяці, таку ж програму ми з Урядом заклали на 2016 рік. На питання децентралізації закладено більш ніж мільярд гривен, частина грошей піде на місто Київ. Крім того, у бюджеті збільшено фінансування нашого війська більш ніж на 10 мільярдів, а це питання, яке стосується кожного», - зауважив в ефірі телеканалу «Київ» народний депутата від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

За словами Першого заступника Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства, у Державному бюджеті – 2016 року закладено більше коштів ніж у минулому році на розвиток житлово-комунальної сфери.

IMG 1422

«Робота депутатів Верховної Ради будується таким чином, що кожен працює за певним напрямком і відповідає за сферу свого профільного Комітету. В першу чергу ми відстоювали щоб наші пропозиції щодо розвитку житлово-комунального господарства були враховані у бюджеті – 2016 року. На продовження реконструкції Бортницької станції аерації ми заклали на 63 мільйони більше ніж було подано Міністерством інфраструктури. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства заклало на розвиток інфраструктурних проектів близько одного мільярду дев'ятсот гривен, 700 мільйонів закладено на енергозбереження. Це майже вдвічі більше, ніж минулого року. Близько 35-ти мільярдів закладено на субсидії, компенсацію житлово-комунальних тарифів проти 24-х, які були у минулому році. Ми заклали додаткові гроші щодо пільгового фінансування житла», - розповів Дмитро Андрієвський.

Народний депутат додав, що внесені зміни до діючого Податкового кодексу є компромісом між пропозиціями Уряду і парламенту стосовно податкових змін, що необхідні для виконання дохідної частини Державного бюджету на 2016 рік. 

IMG 1424

«Дуже важливе питання, без якого не можливо було прийняти бюджет – це Податковий кодекс. Уряд запропонував своє бачення цього документу, яке категорично не влаштувало депутатів. Я є одним зі співавторів Податкового кодексу Ніни Петрівни Южаніної – голови профільного Комітету. На мій погляд це дуже серйозний документ, що був напрацьований депутатами, бізнес-середовищем і експертами. Проти нього, на превеликий жаль, категорично був Уряд і міжнародні-фінансові організації. Однак, ми не могли прийняти Урядовий кодекс, який був погоджений з МВФ. Ми залишили старий кодекс, внесли в нього певні корективи. На підставі цього прийняли новий бюджет на 2016 рік. Роботу по Податкового кодексу ми починаємо буквально з перших тижнів роботи у наступному році», - зауважив Дмитро Андрієвський.

Парламентар підтримав заяву мера столиці Віталія Кличка щодо дискримінаційної норми у бюджетному кодексі яка застосувується до міста Києва –  з міського бюджету забирають 60 % податку на доходи фізичних осіб, тоді як решта українських міст віддає до Державного бюджету всього 40 %.

«Ми домовилися з Урядом, що до березня аналізуємо виконання і повертаємося до того, щоб додати місту Києву гроші. Також, ми заклали у законодавство експериментальні речі, і місто Київ отримало можливість при перевиконанні норм, направляти додаткові кошти на інфраструктурні об'єкти. До речі, за рахунок децентралізації, частина грошей піде на місто Київ. За різними розрахунками це близько 5-ти мільярдів гривен. Хочу нагадати, що у 2015 році вперше за багато років    бюджет Києва був виконаний. І Солом'янський район був першим у місті з виконання програми соціально-економічного розвитку. Я впевнений, що команда Віталія Кличка знов добре організує роботу і в цьому році бюджет Києва буде виконаний і перевиконаний. Звичайно, як депутат, обраний від міста Києва, буду слідкувати, щоб місто Київ отримало додаткові гроші на розвиток своєї інфраструктури і соціальний захист», - пояснив Дмитро Андрієвський.

Наприкінці парламентар привітав киян і мешканців Солом’янського району з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим.

Докладніше дивіться https://www.youtube.com/watch?v=pZs9a_88-0k

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online