Головна / Новини / Парламент ухвалив Держбюджет на 2016 рік та вніс зміни до Податкового кодексу, - Дмитро Андрієвський

Парламент ухвалив Держбюджет на 2016 рік та вніс зміни до Податкового кодексу, - Дмитро Андрієвський


 

 SK 2914

«Прийняття основного фінансового документу країни, за яким вона житиме у 2016 році є надзвичайно важливим. Ухвалення Державного бюджету було ключовою рекомендацією для України від основного кредитора – Міжнародного валютного фонду, підтриманою Міністерством фінансів США та послів країн «Великої сімки». Відсутність бюджету поставила б під сумнів отримання Україною фінансової та консультаційної допомоги від західних партнерів і привела б до дестабілізації економічної ситуації в країні», - зазначив народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

 SK 2684

"Держбюджет-2016 безперечно не досконалий і вимагатиме корегувань протягом року, але його прийняття - це запорука стабільності і розвитку країни. Разом з нашими партнерами з коаліції нам вдалося знайти рішення, що дозволили нам зберегти  переваги фінансової децентралізації і зменшити тиск на фонд оплати праці. Також, у бюджеті закладена підтримка українського села, аграріїв. Видатки бюджету, потрібно ще проаналізувати і усвідомити. Нам потрібно надалі працювати не лише над цим бюджетом, а й над усіма реформами, у тому числі над медичною і реформою освіти», - додав народний депутат.

Також, парламент ухвалив Закон «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо цільового спрямування екологічного податку», який передбачає з 1 січня 2016 року надходження коштів екологічного податку до спеціальних фондів місцевих бюджетів та загального фонду Державного бюджету.

Народні депутати ухвалили Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році», які є компромісом між пропозиціями Уряду та парламенту стосовно податкових змін, що необхідні для виконання дохідної частини Державного бюджету на 2016 рік. 

 SK 2814

Парламентарі урахували пропозиції Президента стосовно спрощення процедури обліку переселенців та прийняли Законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Народні депутати прийняли рекомендовані Комітетом з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства зміни до Митного та Податкового кодексів стосовно реалізації проекту з модернізації Бортницької станції очистки стічних вод, яким передбачено надати в рамках проекту з Урядом Японії особливих умов для економічного партнерства.

«Наш Комітет неодноразово наголошував на важливості проекту Реконструкції Бортницької станції аерації, який дозволяє забезпечити екологічну безпеку Києва. Крім того, проект реконструкції значно зменшить витрати з місцевого бюджету на поточний ремонт зношеного обладнання станції. Парламентарі виконали міжнародні зобов’язання України тимчасово звільнивши японські компанії, які братимуть участь у реконструкції станції, від оподаткування ввізним митом товарів. Також, встановлені пільги в оподаткуванні податком на доходи фізичних осіб, на додану вартість і на прибуток підприємств», - зазначив Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський.

 SK 2800

Парламент надав повноваження Кабінету Міністрів України оперативно застосовувати адекватні заходи економічного характеру у відповідь на дії держави-агресора ухваливши Законопроект «Про внесення зміни до Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність».

Була ухвалена Постанова по направлення на висновок Конституційного Суду України Президентського Законопроекту про внесення змін до Конституції України у частині правосуддя.

«Президент України подав до розгляду у парламент як невідкладний Законопроект про внесення змін у Конституцію в частині правосуддя. Запропоновані зміни забезпечать незалежність судової влади, інституційність і спроможність прокуратури, адвокатури, системи виконання судових рішень», -  зауважив Дмитро Андрієвський.

Парламентарі захистили економічну безпеку держави, ухваливши Законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків», що посилює фінансову спроможності банківської системи України та мінімізує негативний вплив складної економічної ситуації.

Прийнятий Закон «Про публічні закупівлі» передбачає здійснення державних закупівель за двома процедурами – відкриті торги (проведення аукціону) і конкурентний діалог, а також однієї неконкурентної – переговорної процедури закупівлі.

 SK 2713

Народні депутати привели у відповідність з Конституцією Закон України «Про Національну гвардію» та надали повноважень Президенту України призначати командувача Нацгвардії, прийнявши Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Національну гвардію України» щодо удосконалення правових засад діяльності Національної гвардії України».

На сесійному тижні парламентарі ухвалили Законопроекти стосовно Національної поліції.

Зокрема, Закон «Про внесення змін до розділу ХI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей».

Врахована пропозиція Президента України щодо врегулювання питання подальшої підготовки фахівців для потреб Національної поліції й прийнятий Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про Національну поліцію».

Парламентарі підтримали пропозиції Президента України й щодо ухвалення Закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

На сесійному тижні за основу був прийнятий Законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» (щодо відкликання депутатів місцевих рад)».

 SK 1961

Також парламент ухвалив:

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення доступу сліпих, осіб з порушеннями зору і хворих на дислексію до виданих творів у спеціальному форматі»

Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей державної реєстрації органів місцевого самоврядування як юридичних осіб»

Закон «Про внесення зміни до статті 39 Закону України «Про здійснення державних закупівель» щодо здійснення державних закупівель Національною поліцією України»

Закон «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо узгодження норм Бюджетного кодексу зі змінами до галузевого та податкового законодавства), який входив до загального пакету «бюджетних» законів, необхідних для виконання положень проекту держбюджету на 2016 рік

Закон «Про внесення зміни до Закону України «Про управління об'єктами державної власності» (щодо права отримання частини чистого прибутку (доходу).

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики)»

Закон «Про заходи щодо стимулювання зовнішньоекономічної діяльності»

Закон «Про внесення зміни до Кримінального процесуального кодексу України щодо кримінальних проваджень, які розслідуються слідчими органів прокуратури».

 

 

 

 



Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online