Головна / Новини / Дмитро Андрієвський взяв участь у засіданні Ради директорів промислових та науково-дослідних підприємств Солом'янського району м. Києва

Дмитро Андрієвський взяв участь у засіданні Ради директорів промислових та науково-дослідних підприємств Солом'янського району м. Києва


 

 SK 2298

В Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» 23 грудня 2015 року відбулося засідання Ради директорів промислових та науково-дослідних підприємств Солом’янського району. У підсумку зустрічі було підписано угоду «Про співробітництво між НТУУ «Київський політехнічний інститут», Солом'янською РДА та Радою директорів промислових та науково-дослідних підприємств Солом'янського району міста Києва». В засіданні взяли участь народний депутат України Дмитро Андрієвський, голова Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації Максим Шкуро, ректор НТКУ «КПІ» Михайло Згуровський, професори університету, керівники підприємств Солом'янського району та депутати Київради. 

 SK 2309

«Мені дуже приємно, що засідання підприємців і науковців району відбувається на майданчику, з якого колись для мене все починалося. Київська політехніка активно  розвивається і стрімкими темпами рухається  вперед. Нині університет є одним з інноваційних центрів України. Впевнений, підписання угоди про співпрацю між Солом`янською райдержадміністрацією, науковою школою «КПІ» і Радою директорів підприємств буде позитивним кроком у напрямку формування  майбутнього потужного промислового потенціалу. Також, запрошую всіх керівників підприємств до продовження нашої співпраці. Там, де є необхідність вносити зміни до Законодавства, ми завжди готові допомогти Вам», - наголосив народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

 SK 2210

Парламентар зауважив, що депутати Верховної Ради знають і розуміють проблеми українських підприємств і докладають максимум зусиль для їхнього вирішення. У той же час висловив критичні зауваження щодо Податкового кодексу розробленого та внесеного на розгляд парламенту Кабінетом міністрів.

«Над новим, альтернативним Податковим законодавством, внесеним на розгляд парламенту народними депутатами працювали експерти, представники бізнесу, виробничих галузей. Його ми почнемо розглядати вже у наступному році і, думаю, введемо в дію з 2017 року. Там є суттєві механізми для того, щоб прискорити розвиток промисловості, дати додаткові можливості залучати кошти. Також, значно зменшується податковий тиск на бізнес, на підприємництво. Цей Законопроект, я впевнений,  буде проголосований у наступному році. По Державному бюджету, у нас є сподівання, що завтра ми його все ж таки проголосуємо», - зазначив Дмитро Андрієвський. 

 SK 2207

У свою чергу ректор НТКУ «КПІ» Михайло Згуровський розповів про можливості інноваційно-виробничої платформи «Об'єднання Київська політехніка» у розширенні співпраці з підприємствами Солом'янського району. 

Академік НАН України акцентував увагу присутніх на розробках студентів “КПІ” – безпілотного летального апарату «Spectator», оптико-електронного сканера з високою просторовою роздільною здатністю для дистанційного зондування Землі та багато іншого. 

«З самого початку своєї історії 1898 року тут навчалися і працювали видатні інноватори – це люди, які змінювали світ своїми винаходами – це і Дмитро Менделєєв, і Ігор Сікорський - творець перших літаків і гвинтокрилів, Сергій Корольов. Це велика плеяда інших видатних людей. Сам дух університету і традиції були закладені цими великими інноваторами, вони зберігаються і до цього часу. Тому, навчаючись тут, студенти не думають лише про те, як спроектувати точку на площину, а думають про те, як своїми знаннями і своїми винаходами створити щось таке, що потрібно суспільству. Сьогодні це 82 інженерні школи, які є конкурентоспроможні по всьому світу. Також, зараз в усіх підрозділах “Майкрософт” у світі працює понад 500 випускників «КПІ», і це каже про рівень їхньої підготовки. В нашому університеті крім освіти і науки є також компонент інновації, яку ми активно розвиваємо», - зауважив Михайло Згуровський. 

 SK 2159

За словами ректора, основна мета керівництва, працівників та студентів «КПІ» це підвищити обороноздатність держави та стати пілотним проектом для країни у компоненті її високотехнологічної економіки. 

«Якщо б таланти і ідеї які народжуються у різних наукових центрах могли б об'єднуватися з високотехнологічним бізнесом, який сьогодні тут репрезентують директори підприємств при залученні капіталу і за розумною координуючої дії влади – тоді ми могли б уже до 2020 року підвищити високотехнологічний експорт з 3,5 до 20 відсотків, і за рахунок цього підвищення, внесок ВВП збільшився б з 4-х відсотків від hi-tech до 50», - наголосив Михайло Згуровський.

 SK 2437

Наприкінці зустрічі сторони підписали Угоду «Про співробітництво між Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут», Солом'янською районною в місті Києві державною адміністрацією та Радою директорів промислових та науково-дослідних підприємств Солом'янського району міста Києва».

«Ми хотіли поєднати нашу промисловість з інноваційними ідеями, можливостями районної і міської влади. Майже 40 відсотків потенціалу нашого району – це машинобудування, яке не зважаючи на всі кризові явища працює досить успішно. Дехто звичайно знизив обсяги виробництва, але є підприємства, які за останній важкий рік значно збільшили виробництво. За показниками, ми також рухаємося уперед. Так, за 9 місяців 2010 року експорт складав 21 мільйон доларів. За 9 місяців 2014 року – 114 мільйонів, а за 9 місяців 2015 року – 122 мільйони доларів. І це виробництво, яке має попит у закордонних країнах. Впевнений, ця угода не залишиться просто на папері. І ми сподіваємося, що підприємства Солом'янського району в рамках цієї угоди досягнуть  значних успіхів», - наголосив Максим Шкуро. 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online